Ścierański Raduli Kuczyński Trio w Białymstoku

Bilety na koncert Ścierański Raduli Kuczyński Trio w Białymstoku - 23-04-2023

Koncert Ścierański Raduli Kuczyński Trio w Białymstoku

Krzysztof Ścierański , Marek Raduli , Przemysław Kuczyński

23.04.2023 19:00

Białystok(Podlaskie) - Pub 6-Ścian


Krzysztof Ścierański znakomity muzyk, kompozytor, mistrz gry na gitarze basowej i legenda polskiego jazzu. Jego charakterystyczny bas słychać na ponad 150 płytach. Genialny artysta-samouk. "Kształcę się cały czas. To jest taka niekończąca się droga rozwoju"–powiedział kilka lat temu w jednym z wywiadów o swojej muzyce. Wypowiedział te słowa, mając na koncie współpracę z takimi gigantami jazzu, jak zespół Laboratorium, Wojciech Karolak, Tomasz Stańko, String Connection Krzesimira Dębskiego, czy Air Condition jednego z mistrzów Ścierańskiego, Zbigniewa Namysłowskiego plus niezliczone koncerty w Polsce i za granicą. Nie powinno się też zapomnieć, że nazwisko "Ścierański" znajduje się również na płytach wielu artystów mainstreamowych, jak Wilki, Obywatel G.C., Edyta Bartosiewicz, Maryla Rodowicz, John Porter, Marek Grechuta i tego, że Krzysztof Ścierański jest autorem muzyki do takich evergreenów polskiej piosenki, jak "Pomidory" Ewy Bem i "Brzydcy" Grażyny Łobaszewskiej. Z kolei, dowodem na poczucie humoru Krzysztofa Ścierańskiego niech będzie wizualny efekt współpracy z gitarzystą Ryszardem Sygitowiczem w postaci teledysku do singla "Pro-Test Song"z 1984 roku. Artysta miał okazję grać na warsztatach jazzowych w sekcji z Buddym Milesem, perkusistą uwielbianego przez niego Jimiego Hendriksa, Carlem Palmerem z Emerson, Lake And Palmer, czy Williamem Calhounem z grupy Living Colour. À propos kolorów, The Colors to jedno z wielu wspaniałych muzycznych wcieleń Krzysztofa Ścierańskiego, kwartet z Markiem Radulim (gitara), Bernardem Maselim (wibrafon) i Przemysławem Kuczyńskim (bębny). Obecne wcielenie Krzysztof Ścierański Trio to oprócz lidera grającego na basie i gitarze także jego syn Marcin (perkusja; Kwiat Jabłoni, a także zespoły Helroth, Percival Schuttenbach, Thy Soulless Empire). Najnowsza płyta "Jazz, Rock i Święty Spokój" to album szczególny, bo kompozycje na niego Ścierański napisał w czasie pandemii, kiedy tak ważne dla artysty bezpośrednie obcowanie z publicznością było niemożliwe ("Całe życie grałem dla publiczności"–mówił niejednokrotnie). Muzyka Krzysztofa Ścierańskiego to mieszanka kilku barw. Wśród nich jazzu, fusion, wpływów afrykańskich i latynoamerykańskich, plus rocka i bluesa. "Jazz, Rock i Święty Spokój" to zarówno doskonale już znane odbiorcom muzyczne DNA artysty, jak i pewna domieszka czegoś zaskakującego. W nagraniach wzięli udział Dariusz Grela, Waldemar Gołębski oraz Marcin Gracz.
Marek Raduli gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent. Niedawno świętował 40-lecie pracy artystycznej. Popularność zyskał dzięki współpracy z takimi zespołami jak Banda i Wanda, Bajm, Budka Suflera, Tadeusz Nalepa. W 1996 roku nagrał solowy album Meksykański Symbol Szczęścia, a rok później czytelnicy czasopisma Gitara i Bas uznali go gitarzystą roku. Po zakończonej współpracy z Budką Suflera w 2002 r. założył grupę Raduli SQUAD z udziałem wybitnych muzyków takich jak Adam Bałdych, Wojtek Pilichowski, Wojtek Olszak, Tomasz Łosowski. Grupa koncertowała w całym kraju a premierowy występ wpisał się w jubileuszową edycję XX festiwalu Ingolstadt Jazz Tage 2003. Konsekwencją działalności grupy było powołanie tria PiR2 z Wojtkiem Pilichowskim i Tomkiem Łosowskim. Wynikiem współpracy muzyków są cztery wspólne płyty. Kolejny krok w kierunku fusion i jazzu to granie w zespołach Krzysztofa Ścierańskiego i w kwartecie Zbigniewa Jakubka, Funk de Nite Ryszarda Krawczuka czy grającą muzykę irlandzką grupą Carrantuohill. Jesienią 2006 r. podejmuje współpracę w projekcie Krzysztofa Ścierańskiego The Colors (perkusja - Paul Wertico, dwie dekady z Pat Metheny Group, wibrafon - Bernard Maseli); w takim składzie zrealizowali dobrze przyjęte tournée po Środkowej Europie, a z perkusistą Przemkiem Kuczyńskim nagrali wspólną płytę The Colors. Współpraca w formacjach jazzowych zaowocowała zajęciem trzeciego miejsca w dorocznym plebiscycie 'Jazz Top 2006' pisma Jazz Forum, w kategorii 'gitara', obok Jarosława Śmietany i Marka Napiórkowskiego. Wczesną wiosną 2008 roku został zaproszony do pracy w reaktywowanym krakowskim zespole 'Laboratorium', z którym współpracuje po dziś dzień. Obecnie współpracuje również z takimi artystami jak: Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Krzysztof Cugowski, Sebastian Riedel, Jacek Królik, oraz zespołami Another Pink Floyd, Super Trio, JJ Band. Marek Raduli od lat prowadzi zajęcia w klasie gitary na cieszących się wielką popularnością warsztatach muzycznych, odbywających się w całej Polsce.
Przemysław Kuczyński muzyk sesyjny, kompozytor i realizator nagrań. Perkusista uniwersalny – pomimo zacięcia jazzowego z powodzeniem realizuje projekty z muzykami sceny popowej, bluesowej, rockowej i trash-metalowej, zarówno na koncertach, jak i studyjnie (jako sideman pojawił się do tej pory na kilkudziesięciu płytach). Na co dzień gra z największymi nazwiskami w naszym kraju (m.in. Ścierański, Raduli, Maseli). Ma również na swym koncie współpracę z kilkoma gwiazdami światowego formatu takimi jak: Craig David, In-Grid, Sophie Ellis Baxtor, September, Velvet, a także jazzowi Lars Danielsson i Mike Stern. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla „Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2011 roku”. Wcześniej nominowany także do Oskara Jazzowego w kategorii „Łódzki Muzyk Jazzowy 2006”, a w 2014 r. do Nagrody Eugeniusza w I edycji Polskich Nagród Perkusyjnych portalu „Beat It” & magazynu „Perkusista” w kategorii Perkusista Jazz/Fusion. W 2017 r. zaliczony został do prestiżowego grona 101 Polskich Perkusistów Wszech Czasów magazynu „Perkusista”.