Kuźnia Jazzu vol. 1 (Błachno+Derlak / Małek+Wyleżoł / Jazz Forum Machine) w Warszawie

Bilety na koncert Kuźnia Jazzu vol. 1 (Błachno+Derlak / Małek+Wyleżoł / Jazz Forum Machine) w Warszawie - 05-04-2023

Koncert Kuźnia Jazzu vol. 1 (Błachno+Derlak / Małek+Wyleżoł / Jazz Forum Machine) w Warszawie

Piotr Wyleżoł , Aleksandra Błachno , Aga Derlak , Jerzy Małek , Kuźnia Jazzu , Jazz Forum Machine

05.04.2023 20:30

Warszawa(Mazowieckie) - Restauracja Kuźnia Kulturalna


KUŹNIA JAZZU VOL. 1 – WYJĄTKOWY SET 3 KONCERTÓW!

5 kwietnia 2023 zapraszamy na pierwszą edycję Kuźni Jazzu – cyklu, w którym jednego wieczoru zagrają dla Państwa:
Błachno / Derlak - Evans Revisited
Jerzy Małek / Piotr Wyleżoł
Jazz Forum Machine

Trzy niezwykłe projekty zaprezentują swoją twórczość na scenie warszawskiej Kuźni Kulturalnej.

„Evans Revisited” (Błachno/Derlak)

Błachno/Derlak Evans Revisited to muzyczny projekt Agi Derlak i Oli Błachno, którego inspiracją i motywem przewodnim jest postać jednego z najbardziej wpływowych i innowatorskich pianistów jazzowych XX wieku, Billa Evansa. Zainspirowane bogatą harmonią, melodiami i innowacyjnymi rozwiązaniami harmonicznymi, spojrzały na twórczość pianisty przez pryzmat swoich muzycznych doświadczeń. Ogromną inspirację stanowi dla nich legendarne trio Evansa ze Scottem LaFaro oraz Paulem Motianem, które wyznaczyło nowy kierunek i jakość w brzmieniu tria jazzowego. Artystki mierzą się z utworami dodekafonicznymi, impresjonistycznymi, bawiąc się formą i fakturą w autorskich wokalno-instrumentalna aranżacjach, szukając przy tym evansowskiego ducha. Wybrany repertuar stanowią zarówno mało znane i niezwykle rzadko wykonywane utwory, takie jak “Twelve Tone Tune”, “The Two Lonely People” jak i evergreeny Evansa, które wielokrotnie rozbrzmiewały w nowojorskich klubach czy salach koncertowych.
Podstawą współpracy artystek jest podobne rozumienie i odczuwanie muzyki, które spojone jest więzią przyjaźni. Zaprosiły one do współpracy wspaniałych muzyków: Patryka Dobosza (perkusja) oraz Wojciecha Pulcyna (kontrabas), by wspólnie odkrywać nieskończoność muzycznych możliwości, które niesie muzyka Billa Evansa.
Skład:
Ola Błachno - wokal
Aga Derlak - fortepian
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Patryk Dobosz – perkusja****

Jerzy Małek / Piotr Wyleżoł Duet

Trębacz Jerzy Małek i pianista Piotr Wyleżoł to czołówka polskiego jazzu. Biografie artystów obfitują w projekty autorskie oraz udział w wielu zespołach najznakomitszych artystów jazzu polskiego i zagranicznego takich jak: Wojciech Karolak, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Maria Schneider, Jeff Ballard, Adam Nussbaum, Andy Middleton, Billy Hart, Sauna Stephens, Karen Edwards i wielu innych. Na przestrzeni ostatnich trzech dekad artyści wypracowali własny rozpoznawalny styl gry grając jazz oraz inne gatunki muzyczne czym zdobyli sobie licznych fanów.
Dziś pragniemy przedstawić Państwu wyjątkowy projekt w którym Jerzy i Piotr, dwie osobowości artystyczne postarają się stworzyć wspólną jakość na nowym w ich dotychczasowej karierze polu, jakim jest kameralny skład instrumentalny - duet. Repertuar koncertu stanowić będą kompozycje autorskie trębacza i pianisty, znane utwory najznakomitszych kompozytorów polskiej muzyki jazzowej i filmowej, oraz standardy jazzu amerykańskiego.

Jazz Forum Machine

To zespół największych talentów młodej generacji polskiego jazzu, wyłoniony spośród muzyków, którzy w 2019 roku brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z muzyków wspaniałej siódemki ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach, wysokie notowania, a nawet i zwycięstwa w dorocznych ankietach czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie i z macierzystymi zespołami. Jazz Forum Talents regularnie występuje na najważniejszych polskich festiwalach jazzowych, a w 2021 zaprezentowało się także na koreańskim Jarasum Jazz Festival oraz Polish Jazz
Festival in Tel Aviv w Izraelu. 18 lutego 2022 nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia ukazała się płyta live z ich
autorską muzyką, będąca jednocześnie inauguracją wydawniczego cyklu JAZZ.PL
organizowanego przez Program Drugi Polskiego Radia.
Skład:
Kasia Pietrzko – p,
Maciej Kądziela – as,
Jakub Mizeracki – g,
Tomasz Chyła – viol,
Kacper Smoliński – hca,
Roman Chraniuk – b,
Adam Zagórski – dr

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów, które dostępne będą w dwóch pulach i cenach:
- 1 pula - cena 99 zł
- 2 pula - cena 129 zł