Jazz Moments Paweł Biderman Quintet w Warszawie

Bilety na koncert Jazz Moments Paweł Biderman Quintet w Warszawie - 30-05-2023

Koncert Jazz Moments Paweł Biderman Quintet w Warszawie

Paweł Biderman

30.05.2023 20:30

Warszawa(Mazowieckie) - Bardzo Bardzo


JAZZmoments to seria koncertów, na których będziecie mieli okazję posłuchać muzyki polskich jazzmanów. Koncerty odbywają się w klubie muzycznym BARDZO Bardzo (ul. Nowogrodzka 11) w każdy ostatni wtorek miesiąca o godzinie 20:30.

Oto lista zaplanowanych występów:

➡️ 30 maja: Paweł Biderman Quintet
➡️ 27 czerwca: Andrzej Kowalski Projekt + Jam Session

Tym razem zapraszamy Was na wyjątkowy koncert z udziałem Quintetu Pawła Bidermana.

Kwintet jazzowy Pawła Bidermana stanowi w obecnym czasie nadrzędną część muzycznej działalności gitarzysty. Eklektyzm, jaki przemawia w kompozycjach Pawła, nawiązuje do twórczości nie tylko mainstreamowych twórców muzyki jazzowej, w której podstawą jest swing i blues, ale przede wszystkim wykorzystuje szczególne cechy finezji, brzmienia i wrażliwości wspierających autora muzyków. Wywodzący się z różnych środowisk muzycznych członkowie kwintetu, dając na co dzień upust swojej indywidualności i kreatywności, w ramach tego projektu będą kontynuowali zamiłowanie do muzyki improwizowanej, subtelnie zamykając w zaaranżowanych formach.

Kompozycje powstające na przestrzeni ostatnich lat doczekają się premierowego wykonania z udziałem Rafała Dutkiewicza na perkusji (Skalpel, P-Unity, Brodka, Saturn), Miłosza Olenieckiego (Oleniecki Trio, Marika, Novika, Wojtek Mazolewski, P-Unity) na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Macieja Szczycińskiego (Stryjo Trio, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Afro Kolektyw) na kontrabasie i Michała Łuki (P-Unity, Konglomerat Big Band, Orkiestra Grzegorza Urbana, Daria Zawiałow) na saksofonie tenorowym i sopranowym.

Materiał zaprezentowany podczas nadchodzącej premiery, będzie odsłoną repertuaru przygotowywanego do nagrania albumu.