Jules Maxwell w Warszawie

Bilety na koncert Jules Maxwell w Warszawie - 02-07-2023

Koncert Jules Maxwell w Warszawie

Jules Maxwell

02.07.2023 19:00

Warszawa(Mazowieckie) - Dom Kultury ŚWIT


Jules Maxwell to irlandzki multiinstrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Po sobotnim koncercie z Lisą Gerrard z Dead Can Dance (sobota 1 lipca) w Łodzi, artysta za gra drugi, solowy koncert w Warszawie (niedziela 2 lipca) w Domu Kultury Świt.
Maxwell gra na klawiszach w australijskim zespole Dead Can Dance, a w maju 2021 roku wydał album Burn with Lisa Gerrard. Jego dwa uznane albumy solowe, Nocturnes i Cycles, zostały wydane przez Archangelo Recordings i są to pięknie melancholijne instrumentalne kolekcje, napisane we współpracy z uznanym brytyjskim zespołem tanecznym Vincent Dance Theatre. Skomponował także 4 piosenki na album Le Mystére des Voix Bulgares Boocheemish 2018 oraz piosenkę First of July, która pojawiła się na debiutanckim albumie Foy Vance Hope. Jules współpracował także z Duke Special przy wielu nagraniach, przedstawieniach i projektach, w tym przy produkcji Mother Courage w National Theatre w 2009 roku w reżyserii Deborah Warner. Skomponował zbiór piosenek na nadchodzący album Terra Mãe portugalskiej piosenkarki fado Liny Rodrigues.
Praca Maxwella w Shakespeare's Globe Theatre w Londynie obejmuje produkcję The Merchant of Venice z Jonathanem Pryce'em w 2016 roku oraz Boudikę z Giną McKee w roli głównej w 2017 roku. Stworzył ścieżki dźwiękowe do tańca nowoczesnego dla Wayne'a McGregora, Cathy Marston, Vincent Dance Theatre, Bern Ballet , Skanes Dansteater Malmö, Jasmin Vardimon i Candoco Dance Company, a w 2019 roku jego debiutancka pełnometrażowa opera The Lost Thing została zaprezentowana przez Royal Opera House, Covent Garden. Jules Maxwell pochodzi z Irlandii, ale obecnie mieszka w Londynie z żoną i małym synkiem .**