Jazz Moments Andrzej Kowalski w Warszawie

Bilety na koncert Jazz Moments Andrzej Kowalski w Warszawie - 27-06-2023

Koncert Jazz Moments Andrzej Kowalski w Warszawie

Andrzej Kowalski

27.06.2023 20:30

Warszawa(Mazowieckie) - Bardzo Bardzo


JAZZmoments to seria koncertów, na których będziecie mieli okazję posłuchać muzyki polskich jazzmanów. Koncerty odbywają się w klubie muzycznym BARDZO Bardzo (ul. Nowogrodzka 11) w każdy ostatni wtorek miesiąca o godzinie 20:30. W tym sezonie (przed wakacyjną przerwą) rozegramy ostatni z koncertów w ramach tego cyklu.

27 czerwca: Andrzej Kowalski III + Jam Session

ANDRZEJ KOWALSKI III to zespół, który doskonale opanował sztukę improwizacji muzycznej. Składają się na niego trzej utytułowani muzycy: Andrzej Kowalski, Jan Wierzbicki i Miłosz Berdzik. Ich współpraca to świetnie uzupełniające się trio, które tworzy wyjątkowe brzmienie.

Zespół w swojej twórczości stawia na swobodną improwizację i eksperymentowanie, co sprawia, że każdy ich koncert to wyjątkowe doświadczenie dla słuchaczy. Bez ograniczeń gatunkowych, poszukują nowych dźwięków i niebanalnych rozwiązań muzycznych.

Andrzej Kowalski, gitarzysta i kompozytor, jest znany ze swojego talentu i pasji do muzyki. Jego autorskie projekty zdobyły wiele nagród na renomowanych festiwalach jazzowych, takich jak: Jazz nad Odrą, Bielska Zadymka Jazzowa i RCK Pro Jazz. Jego debiutancki album "Abstrakt" został nominowany do Fryderyka w kategorii Debiut Roku - Jazz w 2020 roku. Andrzej Kowalski nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego, tworzy projekty, które czerpią inspirację z jazzu, muzyki klasycznej, elektronicznej i rocka. Jego występy miały miejsce na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach jazzowych, takich jak Warsaw Summer Jazz Days, Jazz nad Odrą, Jazz w Ruinach, Dobro Jazz (Rumunia) czy Art Jazz (Ukraina). Oprócz działalności artystycznej, Andrzej Kowalski pracował jako aranżer i orkiestrator, między innymi przy koncercie z okazji 25-lecia TVN 24 oraz na zlecenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Jest również stypendystą ministerialnego programu "Młoda Polska" dla najbardziej utalentowanych artystów młodego pokolenia.

Skład zespołu:

Andrzej Kowalski - gitara i klawisze
Jan Wierzbicki - bas
Miłosz Berdzik - perkusja