Artus Festival | Kaliber44/RAU

Bilety na Artus Festival | Kaliber44/RAU

Artus Festival | Kaliber44/RAU

KALIBER 44 , Rau

11.08.2023 19:00

Toruń(Kujawsko-pomorskie) - Błonia Nadwiślańskie


Spoglądacie w nasz repertuar i sprawdzacie, co jest grane? Chcecie powrócić do korzeni polskiego rapu z kultowym, katowickim składem? A może interesuje Was nowatorski przekaz producenta znad Wisły? Trzeciego dnia Artus Festivalu 2023 nastąpi energetyczne zderzenie dwóch hip-hopowych światów! Pierwszymi gośćmi naszej plenerowej sceny na Błoniach Nadwiślańskich będzie legendarny Kaliber 44 oraz ulubieniec młodej publiczności – RAU!

Pamiętacie czasy, gdy na ulicach królowały takie kawałki jak „Film”, „Plus i minus” czy „Normalnie o tej porze”? Kaliber 44 to skład, który z pewnością znają wszyscy miłośnicy trueschoolowego, pionierskiego hip-hopu. Kiedy w 1994 roku Michał „Joka” Marten i Marcin „Abradab” Marten zakładali Kalibra, rap był praktycznie nieznanym zjawiskiem w Polsce. Nagrali cztery niezapomniane płyty: „Księga Tajemnicza. Prolog”, „W 63 minuty dookoła świata”, „3:44”, i „Ułamek tarcia”, ale przede wszystkim stworzyli własną mitologię, która jest żywa do dziś. Na muzyce Kalibra wychowały się już dwa pokolenia fanów, a koncerty z udziałem AbradAba, Joki oraz DJ’a Eproma przyciągają nieustannie nowych słuchaczy.

Jak to jest „kręcić się w kółko jak Makłowicz”? Wie o tym RAU – warszawski producent i raper. Jego kawałki to popkulturowy kolaż autoironii, humoru i poważnych refleksji. W swojej twórczości stawia na niezależność i minimalizm, silnie zaznaczając konteksty i nawiązania do tekstów kultury. Jego debiutancki album „Konkretna Rozrywka” ukazał się w 2016 roku nakładem wytwórni Alkopoligamia, kolejne dwa – „Mistrz Sztuki” i „Mieszane Uczucia”, odpowiednio w 2018 i 2021 roku.

Tęsknicie za czasami, gdy hip-hop był mocno zakorzeniony w kulturze ulicy? A może chcecie skosztować nowoczesnego rapu? Toruńskie koncerty Kalibra 44 i RAU to niepowtarzalna okazja na podróż w głąb hip-hopowego uniwersum!

Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Bilety: I pula: 79 zł, II pula: 99 zł, III pula: 119 zł | Liczba biletów na każdą pulę ograniczona | Czas trwania wydarzenia: około 2 godziny i 30 minut | Koncerty odbędą się na scenie na Błoniach Nadwiślańskich (obok Przystani AZS)Powiązane