LIPALI - Koncert zespołów Lipali i Abodus w Olsztynie

Bilety na koncert LIPALI - Koncert zespołów Lipali i Abodus w Olsztynie - 17-09-2023

LIPALI - Koncert zespołów Lipali i Abodus w Olsztynie

Lipali , Abodus

17.09.2023 20:00

Olsztyn(Warmińsko-mazurskie) - Browar Warmia


Zespół Lipali powstał w 2000 roku na bazie solowego projektu Tomka "Lipy" Lipnickiego, rok po rozpadzie legendarnej grupy Illusion. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian "Qlos" Kulik i Łukasz "Luk" Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: "Pi", "Bloo", "Trio", "3850". Wybrzmiały na nich takie hity jak "Upadam", "Popioły" czy "Jeżozwierz".
Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem "Fasady", który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem 2018 roku nastąpiła zmiana na basie - "Qlosa" zastąpił Łukasz "Gajowy" Gajowniczek.
Lipali 13 razy był nominowany do Fryderyka, dwukrotnie zdobywając statuetkę w kategorii wokalista roku. Pod koniec grudnia 2012 roku utwór "Najgroźniejsze zwierzę świata" stał się oficjalną piosenką 21. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Najnowszy album Mechanika
To płyta o człowieku, o mechanizmach, które są w nim i ponad nim, które on stwarza, których jest przyczyną i podmiotem. Muzycznie twardsza, mocniejsza, gitarowa, riffowa, ale i ze szczyptą delikatności, transu
Zespół Abodus powstał w 2007 roku. Od tego czasu regularnie koncertuje. W 2011 roku wydał Ep'ke "Szerwony Abodus" z materiałem jazz-rockowym. Kolejne dwie płyty to ukierunkowanie się na rock. Wydany w 2017 album "Labirynt" oraz płyta "Korzenie" z 2021 roku uzyskały wysokie notowanie w m. in. pismach muzycznych Teraz Rock oraz Magazyn Gitarzysta. Warto dodać, że gościnnie na płytach pojawili się Wojciech Waglewski, Olaf Deriglassof, Paweł Małaszyński czy Tomasz Lipnicki.
Skład zespołu:
Aleksandra Król-Rogowska - vocal
Piotr Podlewski - gitary
Arkadiusz Dzikowski - bas
Arkadiusz Rogowski - perkusja

Facebook
https://www.facebook.com/abodusband
Instagram
https://instagram.com/abodus_band?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane