Krzysztof Jaryczewski - trasa „Obudź się i z nami chodź” - 45 lat na scenie w Białymstoku

Bilety na koncert Krzysztof Jaryczewski - trasa „Obudź się i z nami chodź” - 45 lat na scenie w Białymstoku - 20-04-2024

Koncert Krzysztof Jaryczewski - trasa „Obudź się i z nami chodź” - 45 lat na scenie w Białymstoku

Krzysztof Jaryczewski

20.04.2024 20:00

Białystok(Podlaskie) - Pub 6-Ścian


W tym roku przypada jubileusz legendy polskiego rocka z okazji 45 lecia na scenie Krzysztofa “Jarego” Jaryczewskiego. Koncertów pt. “Obudź się i z nami chodź” (nawiązując do Obudź się jednego z największych przebojów Oddziału Zamkniętego autorstwa legendarnego Krzysztofa Jaryczewskiego)
Krzysztof JARY Jaryczewski założył z Jarkiem Szlagowskim ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY. Dołączył do nich Wojtek Łuczaj-Pogorzelski i Paweł Mścisławski. Jaryczewski nagrał z zespołem dwie najważniejsze płyty "Oddział Zamknięty" i "Reda Nocą". Był charyzmatycznym wokalistą, autorem większości muzyki i praktycznie wszystkich tekstów.
"Party", "Obudź się", "Ich marzenia", "Ten wasz świat", "Odmienić los", "Andzia" ("Gandzia"), "Pech", "Pokusy", "Debiut", "Oddział Zamknięty" to piosenki, które na stałe wpisały się do historii polskiego Rocka.
Życie na ciągłym "wspomaganiu" (alkohol i narkotyki to była codzienność) nie mogło zbyt długo potrwać. Nieleczona infekcja gardła i ogromna ilość koncertów dopełniły dzieła. W 1985r Krzysztof JARY Jaryczewski dostał nieodwracalnego paraliżu strun głosowych. Będąc jednym z najbardziej popularnych wokalistów w kraju, z dnia na dzień stał się człowiekiem, który ma poważne problemy z mówieniem.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych skreślony już przez wielu (także przyjaciół) i stojący praktycznie nad przepaścią Krzysiek Jaryczewski dostał od losu ostatnią szansę.
Wykorzystał ją. Odstawił narkotyki i alkohol. Kilka operacji gardła, rekonwalescencja pozwoliły na nowo udzielać się wokalnie.
Początkowo, czując na swoich barkach pewien obowiązek, zajął się głównie profilaktyką uzależnień.
Następnie, przyszła pora na kolejne wyzwania.
JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY to powrót do najlepszego okresu ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO oraz nowe kompozycje Jarego.
Wspomagają go w tym:
Zbyszek Bieniak - wokal, chórki, perkusjonalia - w latach 80-tych przez trzy lata był wokalistą ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO;
Andrzej "Pierwiastek" Potęgę - gitara basowa, chórki - współpracuje z Jarym od ponad 30-tu lat;
Michała Biernacki (perkusja);
Dominik “Nick” Swat - gitara, chórki.Powiązane