Głogowskie Spotkania Jazzowe 27.10 (piątek) - Bartek Królik, Poluzjanci w Głogowie

Bilety na koncert Głogowskie Spotkania Jazzowe 27.10 (piątek) - Bartek Królik, Poluzjanci w Głogowie - 27-10-2023

Koncert Głogowskie Spotkania Jazzowe 27.10 (piątek) - Bartek Królik, Poluzjanci w Głogowie

Poluzjanci , Bartek Królik

27.10.2023 18:30

Głogów(Dolnośląskie) - Miejski Ośrodek Kultury


Głogowskie Spotkania Jazzowe są od niespełna 40 lat miejscem spotkań wybitnych muzyków i artystów oraz koneserów muzyki improwizowanej i jej pochodnych. Tegoroczne gwiazdy z pewnością zachwycą, a być może nawet rozbujają do tańca głogowską publiczność. Zapraszamy na dwa dni pełne dobrej muzyki i obecności w towarzystwie tych, którzy "klaszczą na dwa".

Bartek Królik - Królik 14 g. 18:30
Królik 14 - czyli nowy projekt Bartka Królika - od lat obecnego na rynku muzycznym jako uznany producent, kompozytor i basista. Pracował z większością rodzimej sceny, tworząc podwaliny pod polskie wydanie muzyki soul i r'n'b. Po nominowanej do Fryderyka solowej płycie "Pan od muzyki", oraz docenionym przez krytyków projekcie "Spoken Love" kieruje naszą uwagę w kolejne muzyczne rejony. Tym razem tworzy suitę na mroczne czasy - krótkimi wokalnymi mantrami chce rozgrzewać samotne dusze a barokowym housem i nu disco, parkiety. Płynnie przechodzące jeden w drugi utwory, układają się w "Opus Dance". W czasach zimnych, zdehumanizowanych trapów i dekadenckiego rocka, przenosi tam, gdzie ciepło vintegowych beatów, pulsujących basów, smyków i gitar, opowiadając historię ludzkich marzeń o pokoju i jedności. Inspirowany formami muzyki klasycznej, tanecznym housem, romansuje z french touchem, synth wavem i muzyką filmową. Polski smog miesza się tutaj z ciepłem i kolorem starych klubów disco. Królik zaprasza na płytę muzycznych gości, którzy zaznaczają swoją obecność krótkimi wokalizami lub całymi zwrotkami. W warstwie tekstowej to mieszanka rezygnacji i nadziei. Niezgody na algorytmizację rzeczywistości. Poczucie bycia i looserem, i bohaterem swoich czasów. Opis stanu emocjonalnego muzyka, który nie może przestać robić tego, co jest w nim organiczne i naturalne, a którego świat coraz mniej potrzebuje i rozumie. Koncerty zapowiadane są jako mocna dawka tańca i uwolnienia, zagranego na żywo w pełnym składzie najlepszych instrumentalistów.

Poluzjanci g. 20.30
Zespół po sześciu latach przerwy powrócił niezwykłym koncertem na Jazz Around Festival 2022 na plenerowej scenie Zamku w Mosznej i był to spektakularny powrót, gorąco przyjęty przez publiczność. Wiosną 2023 r. grupa wyruszyła na pierwszą trasę po przerwie. Jesień 2023 to ich druga koncertowa odsłona i powrót po wielu latach do Głogowa. Poluzjanci to kultowa grupa, przewrotnie nazywana najbardziej znanym nieznanym polskim zespołem, która zainspirowała i wychowała całe pokolenia młodych artystów. Styl Poluzjantów to wypadkowa muzycznych fascynacji członków zespołu łącząca takie gatunki, jak funk, soul i jazz. Zespół zawiesił działalność koncertową w 2016 roku, po nagłej śmierci współzałożyciela grupy, gitarzysty Przemysława Maciołka. Oryginalne brzmienie Poluzjantów to zasługa wybitnych muzyków tworzących formację, a także charakterystycznych kompozycji, pisanych w większości przez frontmana - Kubę Badacha do tekstów Janusza Onufrowicza. Poluzjanci wystąpią w składzie: Kuba Badach - wokal, Marcin Górny - instrumenty klawiszowe, Grzegorz Jabłoński - instrumenty klawiszowe, Robert Luty - perkusja, Piotr Żaczek - gitara basowa, Łukasz Belcyr - gitara elektryczna.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.plPowiązane