BIANKA URBANOWSKA / JOSE TORRES / CHRISTIAN MORA - Koncert Noworoczny w Janowcu Wielkopolskim

Bilety na koncert BIANKA URBANOWSKA / JOSE TORRES / CHRISTIAN MORA - Koncert Noworoczny w Janowcu Wielkopolskim - 07-01-2024

BIANKA URBANOWSKA / JOSE TORRES / CHRISTIAN MORA - Koncert Noworoczny w Janowcu Wielkopolskim

Jose Torres , Bianka Urbanowska , Christian Mora

07.01.2024 18:00

Janowiec Wielkopolski(Kujawsko-pomorskie) - MGOK


Trio tworzą wokalistka Bianka Urbanowska, Jose Torres -multiinstrumentalista oraz wokalista i pianista Christian Mora.
Bianka i Jose pierwszy raz spotkali się podczas koncertu promującego płytę Bianki w marcu 2023 roku. Po udanym koncercie postanowili połączyć swoje siły i zamiłowanie do muzyki we wspólny nowy projekt do którego zaprosili pianistę, wokalistę z Wenezueli Christiana.
Bianka Urbanowska jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Inowrocławiu w klasie śpiewu solowego Pani Małgorzaty Ratajczak oraz absolwentką Akademii Bydgoskiej na kierunku Wychowanie Muzyczne. Od wielu lat w różnych składach koncertuje z muzykami z całej Polski oraz z zagranicy. Współpracowała między innymi z Adamem Sztabą, Bogdanem Hołownią, Stanem Breckenridge. Uczestniczka wielu przeglądów wokalnych m.in konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej" i talent show X-Factor i The Voice of Poland. W 2007 roku została wyróżniona przez Radio RMF FM w konkursie na interpretację utworu z repertuaru zespołu Yugopolis z piosenką "Niedziela".
Artystka w 2020 roku wydała pierwszą solową płytą. Producentem płyty jest toruński muzyk Mateusz Q- rek.
Jose Torres urodził się w stolicy Kuby – Hawanie. Jednakże od ponad 40 lat jego domem jest Polska. Jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od samego początku pobytu w Polsce (poza kilkuletnim okresem) mieszka we Wrocławiu. Jest bardzo aktywnym muzykiem. Uwielbia instrumenty perkusyjne oraz wszelkiego rodzaju "przeszkadzajki”. Jest absolutnym wirtuozem wspomnianych instrumentów. Ponadto kocha przede wszystkim twórczość ze swoich rodzinnych stron, czyli wszelkie rytmy żywiołowe, taneczne i energetyczne. Jose założył pierwszy polski zespół salsowy "Salsa Tropical". Współpracował z największymi muzycznymi sławami, między innymi: Marylą Rodowicz, Kayah, Zbigniewem Preisnerem, Stanisławem Soyką, Ewą Bem, Urszulą, Ryszardem Rynkowskim, Grzegorzem Ciechowskim, Mietkiem Szcześniakiem i zespołami, takimi jak: Raz Dwa Trzy, Budka Suflera, Maanam, czy Blue Cafe. Jose koncertował i nagrywał również z czołówką muzyków jazzowych: Tomaszem Stańko, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Jarosławem Śmietaną, czy Leszkiem Możdżerem. Brał udział w ponad pięćdziesięciu nagraniach płytowych polskich wykonawców a także w nagraniach muzyki filmowej do między innymi takich ekranizacji jak "Krew i wino" z Jackiem Nicholsonem, "Bandyta", "Prawo ojca".
Christian Mora- pianista, wokalista, aranżer, kompozytor z Wenezueli. Gra od 13 roku życia. Studiował w konserwatorium muzycznym, ale jego wiedza jest bardziej empiryczna. Bardzo dobrze czuje się w różnych gatunkach muzycznych od jazzu po muzykę latynoamerykańską. W wieku lat 17 lat rozpoczął karierę międzynarodową. Grywał na największych scenach w Portugalii, Chinach, Hiszpanii, Hongkongu, Francji, Malezji, Ukrainie. Od lutego 2022 roku mieszka w Polsce. Koncertował w Polsce z tak wielkimi artystami jak Jose Torres, Ewa Bem, Bianka Urbanowska, Marcin Patrzałek, Piotr Baron i Leszek Cichoński, który ustanowił nowy rekord świata na „Gitarowym Rekordzie Świata” 2022 i 2023 we Wrocławiu. Obecnie współpracuje z zespołem Jose Torresa „Havana Dreams” oraz jako muzyk sesyjny.

Podczas koncertu zabrzmią klimatyczne ballady a także energetyczne, taneczne utwory. Repertuar koncertu to piosenki w języku włoskim i hiszpańskim m.in „Volare”, „Quando, Quando”, „Como Fue”, „Perfidia”, „Guantanamera” w nowych aranżacjach Jose i Christiana. To będzie bardzo wyjątkowe i niezapomniane muzyczne spotkanie. Połączenie wirtuozerii muzyków, energii i radości nada niesamowitego klimatu temu koncertowi!
Jest to wspaniała propozycja na koncert na sali jak i w plenerze.

Bianka Urbanowska- śpiew
Jose Torres- kontrabas, instrumenty perkusyjne, śpiew
Christian Mora- śpiew, instrumenty klawiszowe

*******