Surtarang - Trasa "Last Yatra Tour" w Legnicy

Bilety na koncert Surtarang - Trasa "Last Yatra Tour" w Legnicy - 02-12-2023

Koncert Surtarang - Trasa "Last Yatra Tour" w Legnicy

Surtarang , Muon

02.12.2023 19:00

Legnica(Dolnośląskie) - Legnickie Centrum Kultury Akademia Rycerska


SURTARANG + MUON


"Last Yatra Tour", czyli ostatnia trasa zespołu Surtarang z płytą "Yatra" w takiej odsłonie. Dołączcie do nas na niezapomnianą podróż muzyczną! Przygotujcie się na ekscytujące dźwięki, które zabiorą Was w mistyczno-transowo-taneczne muzyczne krainy. To wydarzenie, którego nie możecie przegapić! Przed koncertem zespołu Surtarang wystąpi Muon.

Tytułowa "Yatra", a więc podróż, bywała wyboista, ale finalnie okazała się piękna i pełna rozmaitych kolorów i doświadczeń. "Yatra" jest spójnym dziełem- charakter zawartych na płycie utworów łączy się z unikatowymi strojami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Powyższe elementy spajają sferę wizualną z warstwą dźwiękową różnorodnych utworów nagranych na potrzeby nowej płyty. Zespół uzyskał muzyczną wielobarwność za sprawą zróżnicowania gatunków muzyki elektronicznej poszczególnych kompozycji. Indyjskie brzmienia przeplatające się z elektroniką w towarzystwie tradycyjnych mantr sprawiają, że "Yatra" to wielowymiarowa podróż wgłąb siebie.

Sur oznacza dźwięk, tarang to fala. Zespół łączy tradycyjne indyjskie mantry z nowoczesnymi elektronicznymi brzmieniami, w których usłyszeć można edm, psytrance czy dub, w towarzystwie orientalnych instrumentów takich jak sitar, saz, tabla, darbuka, a muzykę dopełnia mistyczny śpiew. Surtarang został założony w 2018 roku, w lutym 2021 roku wydany debiutancki album "Duniya", a w październiku 2022 pojawił się drugi o tytule "Yatra". Zagrali już ponad 100 koncertów m.in. na takich festiwalach jak: Las Festival, Summer Contrast, Ostróda Reggae Festival, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko, oraz w klubach w całej Polsce, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

Skład:
Hanka Łubieńska - wokal
Eryk Nowacki - sitar, saz
Łukasz Jasiak - tabla, darbuka, sampler, produkcja

MUON (ang): nietrwała cząstka elementarna drugiej generacji, pokrewna z elektronem; występuje w dwóch stanach ładunkowych będących wzajemnie antycząstkami: μ− i μ+. A bardziej ŻYCIOWO: projekt muzyczny z gatunku mental experimental. SKŁAD: kobieta po przejściach, mężczyzna z przeszłością.


VOCALS/ LYRICS: Monika Zapaśnik (former Maria Nefeli, Zielony Groszek, HuRaban)
MUSICIANS: Tomek Terlega Toudi (former Anastasis) - keyboard instruments + goście

MUSIC: MUON
Od medytacji do ekscytacji. Wędrówka między światami emocji - chill, spełnienie, szczęście, zaduma, wzruszenie. Wchodzisz i chcesz zostać na dłużej. Damsko-męski kompromis koncepcyjny. Własne dźwięki i słowa. Utwory nie do radia a do wzajemnego odczuwania live.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl