Doomas - Ulwar Fest: Doomas + As Night Falls + inni w Chorzowie

Bilety na koncert Doomas - Ulwar Fest: Doomas + As Night Falls + inni w Chorzowie - 09-12-2023

Koncert Doomas - Ulwar Fest: Doomas + As Night Falls + inni w Chorzowie

As Night Falls , Doomas

09.12.2023 17:00

Chorzów(Śląskie) - D.P.T. Artystów Muzyków Leśniczówka


W chorzowskiej Leśniczówce pięć zespołów z Górnego Śląska, Wrocławia i Słowacji zagra koncerty z okazji urodzin Łukasza Ulwara Szczygło, założyciela i redaktora naczelnego portalu muzycznego Music Wolves.

Zespół Doomas, grający metal z pogranicza doomu i melodeatha, powstał w 2006 roku w słowackiej miejscowości Nova Bana. Od początku przewodzi mu basista i wokalista Peter Betko, który jest również organizatorem festiwalu Gothoom Open Air Fest; skład zespołu obecnie uzupełniają Kalmi i Noro Bajzat na gitarach oraz Erik Sabo na perkusji. Doomas ma na koncie trzy albumy, z których najnowszy, R'lyeh, ukazał się w 2023.

Symfoniczno-metalowy zespół As Night Falls powstał w 2010 roku w Katowicach. W ich dotychczasowej muzyce można było usłyszeć inspiracje takimi zespołami jak: Nightwish, Within Temptation czy Epica. Razem z premierą płyty Awareness postanowili odbiec od klasycznych ram gatunku, wprowadzając elektronikę i progresywne elementy. Dotychczas zespół koncertował w Polsce, Niemczech, Czechach, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii oraz supportował takie gwiazdy jak Tarja Turunen, Eluveitie, Liv Kristine, Antimatter, czy Antrosis czy dzielił scenę z takimi zespołami jak Diary of Dreams, Sixpounder, Vane, Moyra czy Proletaryat.

Spatial to zespół metalowy z Pyskowic powstały w styczniu 2010 roku. Kapelę założyło trzech obecnych muzyków Spatial - Kubek, Jimi i Bocian. W 2014 wydali swój debiutancki album Silence; od tego czasu grali u boku gigantów gatunku takich jak Behemoth, Vader, czy Riverside. Wrocławska Zgroza to zespół blackmetalowy działający od 2019, w którego skład wchodzą Kyriake (wokale), Antris (gitara) i Zmor (perkusja), znani z takich składów jak Lilla Veneda, Proch czy Zmora. Debiutancki album Zgrozy, Życie to zmysł, o którym zapomniano, ukazał się w 2020. Line-up zamyka Heretique, śląski skład działający na pograniczu black i thrash metalu. Działają od 2007 r.; od tego czasu wydali dwa albumy studyjne, z któych najnowszy to De non existentia dei (2016), i dzielili scenę z takimi zespołami jak Kat & Roman Kostrzewski, Horrorscope czy Christ Agony.

Podczas całego wydarzenia będzie trwała zbiórka karmy, kocy i wszelkich artykułów, które pomogą przezimować zwierzętom w schroniskach. Dary zostaną przekazane do Schroniska w Miedarach oraz Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami. Jedna puszka karmy może uratować jedno życie.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl