Muzyka dla Gazy. Koncert charytatywny na pomoc humanitarną w Warszawie


W Strefie Gazy trwa kryzys humanitarny. Skala ludzkiego cierpienia jest przerażająca. Ludzie dotknięci przemocą muszą mieć zapewniony bezpieczny dostęp do pomocy medycznej. Taką pomoc niosą Lekarze bez Granic. 

20 listopada 2023 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – koncert charytatywny, z którego całkowity dochód zasili działania Lekarzy bez Granic w Strefie Gazy i w regionie.

Na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Paulina Przybysz, Gaba Kulka, Krzysztof Zalewski, Urszula Dudziak, Rosalie., Krystyna Prońko, Bela Komoszyńska, Arek Kłusowski, Rosalie.. Koncert otworzy wybitna polska pianistka, ćwierćfinalistka XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2005 roku - Monika Quinn. Koncert poprowadzi Sylwia Chutnik. 

Dzięki unikalnemu pomysłowi Going. każdy kupujący bilet na koncert sam będzie mógł zdecydować o jego cenie. Minimalna cena biletu-cegiełki to 150 zł. 

Pomóż nam ratować życie i zdrowie ludności cywilnej w Strefie Gazy!

Lekarze bez Granic to organizacja, która od ponad 50 lat niesie medyczną pomoc humanitarną osobom pokrzywdzonym na skutek klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych oraz społecznościom wykluczonym z dostępu do opieki medycznej. Obecnie działają w ponad 70 krajach. Lekarze bez Granic kierują się etyką lekarską, zasadami neutralności, bezstronności i niezależności. W 1999 roku otrzymali Pokojową Nagrodę Nobla.

Wszyscy soliści, muzycy, osoby z obsługi technicznej koncertu i inne osoby zaangażowane w tworzenie Koncertu, pracują bez wynagrodzenia. Niezbędne koszty związane z obsługą sali koncertowej zostały pokryte przez anonimowych darczyńców, którzy od początku wspierają pomysł koncertu.

Jednym z inicjatorów projektu jest warszawska agencja - studio kreatywne Mufu, które bez wahania podjęło się organizacji koncertu a także jego oprawy wizualnej. Powiązane