MARCIN WYROSTEK TRADYCYJA | SILESIAN SYMPHONY w Katowicach

Bilety na koncert MARCIN WYROSTEK TRADYCYJA | SILESIAN SYMPHONY w Katowicach - 24-02-2024

Koncert MARCIN WYROSTEK TRADYCYJA | SILESIAN SYMPHONY w Katowicach

Urszula Dudziak , Miuosh , Janusz Radek , Marcin Wyrostek , Piotr Kupicha , CeZik , Marcin Jajkiewicz , Sebastian Riedel , Kasia Moś , Corazon , Frele

24.02.2024 19:00

Katowice(Śląskie) - Spodek


Śląskie motywy i tradycyjne melodie w zupełnie nowej odsłonie!

Marcin Wyrostek wraz z niezwykłymi gośćmi: wokalistami, zespołem Corazon i Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej zapraszają do katowickiego Spodka na wieczór pełen wielkich emocji, podczas którego piękno śląskich pieśni zabrzmi w nowatorskich aranżacjach.

To nie będzie zwykły koncert – to będzie wspaniałe widowisko!

Wykonawcy:

- Marcin Wyrostek
- Miuosh
- Cezik
- Piotr Kupicha
- Kasia Moś
- Urszula Dudziak
- Janusz Radek
- Sebastian Riedel
- Frele
- Marcin Jajkiewicz
- Wiola Malchar-Orynicz
- zespół CORAZON:
Stanisław Słowiński – skrzypce
Bogusław Kaczmar- fortepian
Daniel Popiałkiewicz – gitara
Piotr Zaufal – gitara basowa
Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne
- Paweł Tomaszewski – dyrygent
- Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

Marcin Wyrostek tak opisuje koncert:
TRADYCYJA to opowieść o Śląsku, jego kulturze, przyjętych zwyczajach, a przede wszystkim o ludziach. TRADY’cja wspólnego śpiewania jest bardzo ważnym elementem śląskiej kultury, natomiast CYJA (tłum. akordeon), na której gram, jest niewątpliwie najtrafniejszym i najbardziej charakterystycznym instrumentem naszego regionu. Od ponad 20 lat mieszkam na Śląsku, gdzie stale obcuję i zachwycam się jego kolorytem. Już jako student Akademii Muzycznej w Katowicach miałem pierwszą styczność ze śląskimi pieśniami ludowymi. Nieprzypadkowo podczas jednej z tras koncertowych zapisałem w notatniku tytuł projektu „TRADYCYJA”, a po kilku latach stworzyłem skrypt pt. „Podstawy improwizacji na akordeon”, który oparłem na historycznych melodiach z naszej małej ojczyzny. Właśnie wtedy rozpoczęły się intensywne prace nad kompozycją projektu, opartym na tradycyjnych melodiach i motywach śląskich.

TRADYCYJA to dla mnie największy i najważniejszy koncept muzyczny w mojej dotychczasowej drodze zawodowej. TRADYCJA łączy pokolenia, inspiruje do wspólnego śpiewania i do refleksji nad regionalną spuścizną Śląska. TRADYCJA to ponadczasowa relacja pieśni śląskich z nowatorskim podejściem do muzyki. Opracowania utworów powstały przy współpracy z czołowymi polskimi aranżerami: Pawłem Tomaszewskim, Stanisławem Słowińskim oraz Piotr Zaufalem. Ilustracje projektu – akwarele – stworzył wybitny śląski artysta z katowickiego Nikiszowca: Grzegorz Chudy.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego.Powiązane