GALA MUZYKI ŚWIATA opera, operetka, musical, estrada w Pruszkowie

Bilety na koncert GALA MUZYKI ŚWIATA opera, operetka, musical, estrada w Pruszkowie - 11-01-2025

Koncert GALA MUZYKI ŚWIATA opera, operetka, musical, estrada w Pruszkowie

Leszek Świdziński , Barbara Gutaj-Monowid , Maciej Klociński

11.01.2025 18:00

Pruszków(Mazowieckie) - Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie


Kup bilet KupBilecik 18:00

Bezpieczne zakupy - oferta pochodzi od oficjalnych dystrybutorów.

Jak kupić bilet?

  • Kliknięcie przycisku "Kup bilet" powoduje przejście do strony internetowej naszego zaufanego partnera i to na jego stronie dokonujesz zakupu.
  • Pamiętaj, że jeśli miejsca są numerowane, to możesz wybrać miejsca, które najbardziej Tobie odpowiadają.
  • Pamiętaj takżę, że jeśli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z firm dysponuje innymi miejscami do wyboru.W sprzedaży od 6 miesięcy
Do wydarzenia 176 dni

Wędrowny Teatr Muzyczny Maggie Tunkiewicz-Zakrzewskiej przedstawia: Gala Muzyki Świata: Opera, Operetka, Musical, Estrada.


Jej Wysokość Operetka oraz dwór jej najwierniejszych sług, na który składają się znani polscy artyści przywędrowali do Państwa w asyście wyjątkowych instrumentalistów, by obdarować tym, co najcenniejsze - bogactwem Muzyki i Śpiewu. Oddanie publiczności, piękno, artystyczną perfekcję i szlachetność wykonania, ale przede wszystkim miłość do muzyki przyniosą Państwu nasi artyści - soliści teatrów muzycznych, operowych, operetki i estrady. Solistom towarzyszy wspaniały Zespół Kameralny Varsovia Nova. Czekają na Państwa emocje i prawdziwe wzruszenia, które wiążą się z najpiękniejszym wspomnieniem wysokiej sztuki operetkowej i estradowej w najlepszym wydaniu - rodem z programów i festiwali prowadzonych przez Bogusława Kaczyńskiego, rodem z koncertów wiedeńskich, światowych musicali oraz przedwojennego kina. To wyrażona przy pomocy muzyki wielkich kompozytorów (m.in. Kalmana i Lehara) oraz wspaniałych głosów naszych artystów opowieść o pięknie miłosnego doznania połączonego z artystycznym przeżyciem. Operetkowe arie i duety, czardasze, walce czy tanga dwudziestolecia międzywojennego przeniosą Państwa w czasie do krainy miłości, dobra i piękna. W programie najpiękniejsze melodie świata i arcydzieła muzyki estradowej (Memory, Time to say goodbye czy Brunetki, blondynki).


Wystąpią:
Barbara Gutaj-Monowid - sopran
Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska - sopran
Leszek Świdziński - tenor
Maciej Klociński - tenor
Zespół Kameralny Varsowia Nova pod dyrekcją Maestro Krzysztofa Jaszczaka.

Artyści Wędrownego Teatru Muzycznego żyją, śpiewają i mówią w języku Muzyki, bowiem jak twierdził Jimmy Page: " Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie". Z radością czekają na każde spotkanie z Państwem!


Barbara Gutaj-Monowid - sopran, solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu, tam też urodzona. Edukację muzyczną rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach w Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskigo w Poznaniu. Następnie przez 5 lat uczęszczała do Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczyńskiej w Poznaniu. Ukończyła Liceum Muzyczne im. M. Karłowicza w Poznaniu w sekcji rytmiki, ucząc się równocześnie śpiewu solowego w klasie mgr Jolanty Kajdasz. W 1997 roku rozpoczęła naukę na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu Bożeny Karłowskiej, a później Antoniny Kowtunow. W2003 roku ukończyła Akademię z wyróżnieniem. Jest laureatką IV nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Feruccio Tagliavini w Deutschlandsbergu (Austria) oraz stypendystką Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik w Zurychu. Uczestniczyła w wielu mistrzowskich kursach wokalnych prowadzonych m.in. przez prof. Jewgenija Nesterenko, prof. Ernsta Haefligera, Marinę di Marco, Marię Pellegrini, Halinę Łukomską, prof. Petera Tschaplika. W Teatrze Wielkim w Poznaniu debiutowała w 1999 roku partią Młodej Galiny w operze Galina Marcela Landowskiego. Obecnie śpiewa m.in. partię Zuzanny w operze "Wesele Figara", Papageny w "Czarodziejskim flecie" Mozarta, Bird 3 w "Anhellim" Przybylskiego, Frasquity w "Carmen" Bizeta. Chętnie wykonuje też muzykę oratoryjno-kantatową i pieśni.

Leszek Świdziński - tenor, solista Polskiej Opery Królewskiej. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Kazimierza Pustelaka. Wokalne umiejętności doskonalił m.in. podczas Międzynarodowych Kursów Mistrzowskich Mozarteum w Salzburgu. W 1988 roku zadebiutował na scenie Warszawskiej Opery Kameralnej rolą Ferranda w Cosi fan tutte W. A. Mozarta. Natomiast w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie po raz pierwszy wystąpił w partii Edgara w Łucji z Lammermooru G. Donizettiego. Na scenie tej kreował także partie: Belmonta w Uprowadzeniu z Seraju W. A. Mozarta, Alfreda w Traviacie G. Verdiego, Rudolfa w Cyganerii G. Pucciniego, Stefana w Strasznym dworze S. Moniuszki. Wykonywał także tytułową partię w operze Chopin G. Orefice'a. Gościnnie występował w teatrach operowych w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie i Bytomiu w partiach: Hrabiego w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego, Stefana w Strasznym dworze S. Moniuszki, Ernesta w Don Pasquale G. Donizettiego i Ernaniego w Ernanim G. Verdiego i in. Brał udział w licznych festiwalach muzycznych, takich jak Festiwal Mozartowski, Festiwal Oper Barokowych, Festiwal Monteverdiego, Festiwal Muzyki Staropolskiej, Muzyka w Zabytkach Warszawy, Carintischer Sommer w Villach, Klangbogen w Wiedniu, Al-Bustan w Bejrucie. Koncertuje na scenach i estradach w wielu krajach świata. Poza całą Europą, występował również w Egipcie, Libanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Japonii i Chinach. Ma w repertuarze liczne partie w dziełach operowych, oratoryjnych, operetkowych. Wszechstronne umiejętności zapewniają różnorodność kreowanych przez niego ról - począwszy od koloraturowych partii w operach buffa G. Rossiniego, aż do spintowych, dramatycznych ról w dziełach G. Verdiego i G. Pucciniego. Jest znakomitym księciem w Kopciuszku G. Rossiniego, jak również wiarygodnym i wzruszającym Manrikiem w Trubadurze, czy Gustavem w Balu Maskowym G. Verdiego. W repertuarze ma także pieśni S. Moniuszki, F. Chopina, M. Karłowicza, I. J. Paderewskiego, F. Schuberta i R. Schumanna.

Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska - sopran, twórczyni Wędrownego Teatru Muzycznego, absolwentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalno - Aktorskim w klasie prof. Krystyny Pakulskiej, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku. Swój debiut artystyczny rozpoczynała od Filharmonii Poznańskiej oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu w operze "Czarodziejski flet" Wolfganga Amadeusza Mozarta. W swojej karierze współpracowała jako solistka między innymi z Teatrem Sabat Małgorzaty Potockiej, Teatrem WOW w Izraelu, Teatrem Equus Marka Wysockiego, Warszawską Orkiestrą Kameralną im. J. Elsnera, Filharmonią Baltica. Z zespołem instrumentalnym Brass Quintet - Capellą Zamku Rydzyńskiego związana jest od roku 2004, wykonując z nimi przez niemalże 20 lat setki koncertów. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę, operetkową, musicalową a także kantatowo - oratoryjną. Od ponad 10 lat specjalizuje się w piosence francuskiej i patriotycznej. Koncertowała na scenach polskich jak i zagranicznych - Stany Zjednoczone, Izrael, Włochy, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Litwa, Hiszpania m.in. z Grażyną Brodzińską, Alicją Węgorzewską, Kamilą Lendzion czy Leszkiem Świdzińskim. Jest pomysłodawczynią Międzynarodowego Festiwalu Kultury Muzycznej Musica Sacra - Profana, Festiwalu Piosenek Międzywojnia im. Hanki Ordonówny i Eugeniusza Bodo oraz Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. W roku 2016 została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a w roku 2017 Złotym Krzyżem Zasługi przez Zarząd Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Warszawie. W 2022 roku została odznaczona za zasługi medalem PRO MASOVIA przez Marszałka Województwa .Mazowieckiego.

Maciej Klociński - tenor, naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku siedmiu lat. Gra również na akordeonie i bandżoli. Przez 13 lat związany był z żyrardowskim teatrem "Maskarada". W latach 2010-2013 występował z muzykami Orkiestry z Chmielnej. Związany był także z kapelą Warszawiaki, wraz z którą nagrał między innymi dla telewizji TVN program pt. Piąta ćwiartka. W 2013 roku został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga, gdzie za działalność artystyczną popularyzującą twórczość dwudziestolecia międzywojennego został uhonorowany "Złotym Liściem Retro". W 2015 został laureatem XIX Międzynarodowego Konkursu Młodych Wykonawców Rosyjskiego Romansu "Romansiada 2015" (Nagroda im. Ałły Bajanowej) Za oddanie rosyjskiemu romansowi przyznanej przez Fundację Ałły Bajanowej w Moskwie. Był kilkukrotnie w gronie stypendystów Stypendium im. Filipa de Girarda, w tym w latach 2018 i 2020. W 2023 roku na podstawie rozprawy doktorskiej pt. Warszawska Orkiestra Uliczna z Chmielnej w latach 1928-2012. Monografia uzyskał stopień naukowy doktora w dyscyplinie literaturoznawstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest członkiem zespołu Ferajna Jastrzębskiego. Prowadzi cykliczne programy w Radiu Fama i w telewizji Żyrardowskiej popularyzujące dawną piosenkę.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl