Hell Militia: Second Coming of the Pigs w Poznaniu

Bilety na koncert Hell Militia: Second Coming of the Pigs w Poznaniu - 08-03-2024

Koncert Hell Militia: Second Coming of the Pigs w Poznaniu

Above Aurora , Angrrsth , Hell Militia

08.03.2024 19:00

Poznań(Wielkopolskie) - Pod Minogą


LHS wraz z Parasite Gallows Booking zaprasza na dwa polskie koncerty niesławnej, francuskiej formacji Hell Militia. W ramach mini-trasy „Second Coming of the Pigs” francuscy piewcy nihilizmu wystąpią w 7 marca w Warszawie i 8 marca w Poznaniu. Obok nich na scenie zobaczymy toruński Angrrsth oraz poznańskie Above Aurora, w przededniu wydania najnowszego albumu. Zapowiadają się dwa obskurne misteria wyjątkowo spójne w formie, jak i treści.

 

Hell Militia + Above Aurora, Angrrsth

7.03 Warszawa, Hydrozagadka

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

8.03 Poznań, Pod Minogą

DOŁĄCZ NA FB | KUP BILET

Bilety w sieci Biletomat.pl

  • 100zł (przedsprzedaż)
  • 120zł (w dniu koncertu)

Hell Militia (black metal, Francja)

Stolica Francji kojarzy się z miłością, ale pochodzący stamtąd kwintet zdecydowanie nie. Na początku XXI w. Hell Militia wymieniani jednym tchem z Antaeus, Deathspell Omega, Arkhon Infaustus czy Mutiilation, zwrócili uwagę świata na francuską szkołę black metalu. Ohydne, kakofoniczne riffy i opętana, odrażająca atmosfera niewątpliwie zapisały się trwale w nowym rozdziale historii BM.

Charakterystyczna praca gitar, duszne średnie tempa i gęsty nihilizm będący znakiem rozpoznawczym Hell Miliitia wybrzmiewają również na najnowszym albumie „Hollow Void” (Season of Mist, 2022) -  bardzo udanym powrocie Francuzów po 10-letnim letargu.

„Hollow Void” (Season of Mist, 2022): https://www.youtube.com/watch?v=5ZsvaCTuZUY

„Last Station on the Road to Death” (Debemur Morti, 2010): https://youtu.be/S-vjv2fRals

Above Aurora (black metal, Polska)

Pochodzący z Poznania duet Above Aurora to naturalni towarzysze Francuzów na tych dwóch sztukach. Od swego zarania przekuwają na dźwięki wszelki ból, rozczarowanie i marność. Już 15 marca, nakładem niemieckiej wytwórni War Anthem/Cudgel Entertainment ukaże się ich najnowszy, trzeci album „Myriad Woes” zrealizowany w Antisound (Michał „Neithan” Kiełbasa) i masterowany w Heinrich House (Filip „Heinrich” Hałucha).

Live @ VooDoo, Warszawa (2023): https://youtu.be/9nFaUHfxvFM

„The Shrine of Deterioration” (Pagan Records, 2020): https://youtu.be/Dk4ZeLtbMNg

“Path to Ruin” EP (Pagan Records, 2018): https://youtu.be/pYGRVrmT06E

Angrrsth (black metal, Polska)

Toruński kwartet wbił się szturmem na polską scenę raptem kilka lat temu EPką „Znikąd” (Godz ov War, 2018) i w stosunkowo krótkim czasie zdobył rozpoznawalność i kontynuował swoją drogę „Donikąd” (2021), a następnie „W Czeluść” (2022). W ich twórczości opartej na blackmetalowym kręgosłupie nie brak odważnych aranżacji i dynamiki, a siłę rażenia wzmagają niepokojące, ale i zapadające w pamięć polskie liryki.

„W Czeluść” (Godz ov War, 2022): https://youtu.be/F0R8XkTri4U

„Ciało me wklęte” (official video): https://youtu.be/GqTEeig6jUk