Gramy dla Nepalu - Koncert Charytatywny w Warszawie

Bilety na koncert Gramy dla Nepalu - Koncert Charytatywny w Warszawie - 30-06-2015

Gramy dla Nepalu - Koncert Charytatywny w Warszawie

Miąższ , No Logo , The Cookies , Stanisław Soyka , SteamLove

30.06.2015 18:00

Warszawa(Mazowieckie) - Amfiteatr Bemowo


Gramy dla Nepalu – to wyjątkowy koncert ze szczytnym celem!

Największy charytatywny koncert dla Nepalu w Polsce. 25 kwietnia o 11:56 czasu lokalnego w Nepalu doszło do silnego trzęsienia ziemi, w jego wyniku zginęło ponad 8000 osób, ponad 18 000 zostało rannych, straty są ogromne, a liczba ofiar wciąż rośnie. Łącznie odnotowano 18 wstrząsów wtórnych o sile powyżej 4 stopni w skali Richtera. Szpitale są przepełnione, brakuje środków medycznych, jedzenia, wody, ocenia się, że zagrożonych głodem jest ponad 1 400 000 osób. Zniszczeniu uległy budynki, drogi, infrastruktura, wiele osób straciło swoich bliskich. 12 maja 2015 Nepal nawiedziło kolejne trzęsienie ziemi, tym razem o sile 7,3 w skali Richtera. Zginęły co najmniej 42 osoby, rannych zostało 1117 osób.

Nepal jest jednym z najuboższych krajów na świecie, teraz po trzęsieniu ziemi potrzebuje pomocy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, każda złotówka jest bardzo ważna. Nepalczycy to życzliwi i pomocni ludzie, nie pozwólmy żeby w tej trudnej dla siebie sytuacji zostali sami. Wpływy z biletów i zebrane podczas koncertu pieniądze, zostaną przeznaczone na wsparcie działań Polskiej Akcji Humanitarnej w Nepalu.
Do akcji przyłączyło się wielu parterów i szereg artystów.

Wszyscy wykonawcy występują charytatywnie. Firmy nagłaśniające koncert oraz sami organizatorzy także nie pobierają wynagrodzenia za swoją pracę.

W koncercie biorą udział:
Pan Stanisław Soyka
oraz cztery interesujące zespoły:
Miąższ, No Logo, The Cookies, SteamLove.
 
O Nepalu opowie polski himalaista, Leszek Cichy:  który, m.in.  17 lutego 1980 – odbył  pierwsze wejście zimowe na Mount Everest (8848 m) wspólnie z Krzysztofem Wielickim – światowy rekord wysokości w alpinizmie zimowym!
Jest współautorem książki „Rozmowy o Evereście”. Od 1970 należał do organizacji sportowych, w latach 1995–1999 był prezesem Polskiego Związku Alpinizmu. W 2004 otrzymał od Prezydenta RP Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.



Powiązane