Daab, Train To Roots w Sławie

Koncert Daab, Train To Roots w Sławie - 25-06-2016

Koncert Daab, Train To Roots w Sławie

Daab , Train To Roots

25.06.2016 19:30

Sława(Lubuskie) - Plaża SCKiW


Zapraszamy na kolejną edycję Sławskiej Nocy Reggae. Najbliższa edycja już 25.06.2016, tradycyjnie na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.
Tym razem rewelacyjny, międzynarodowy skład, w którym każdy znajdzie coś interesującego.
Specjalnie dla Was zagra jedna z największych legend polskiego reggae - zespół DAAB. Pojawi się również z jeden z najbardziej intrygujących europejskich składów - Sardyńczycy z Train To Roots, skład doskonale znany w Polsce. Będzie to ich trzecia wizyta w naszym kraju. Tym razem będą promować swoją najnowszą płytę "Home". Zadbamy, aby poczuli się jak w domu.
Poznacie również Dub Kennedys, znakomity, kataloński kolektyw, którego wybuchową energię podkręci jeszcze znany z zeszłego roku King Lover.
Usłyszycie też Bass Aid Sound - djski kolektyw z Wrocławia, specjalistów od dubowego masażu...

Wstęp tradycyjnie bezpłatny.

data: 25.06.2016
start: 19.30
miejsce: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19


TRAIN TO ROOTS (Włochy)
Istnieją od 2004 r. doskonale zgrany włoski band, żonglujący stylami muzyki jamajskiej od pojawienie się ich na składance BR Sampler dołączonej do ostatniego wydania magazynu Free Colours zwiększyło ich rozpoznawalność w Polsce. Train to Roots wygrało też międzynarodowy konkurs Rototom Contest, dzięki Czemy zagrali na wszystkich najważniejszych europejskich festiwalach. Zespół grał dwukrotnie w Polsce - na płockim festiwalu Reggaeland i Reggae na Piaskach w Ostrowie Wlkp. Pora na Sławską Noc Reggae ! Będzie to wyjątkowe wydarzenie.

Train To Roots powstało na Sardynii. Aktualnie to jeden z najbardziej znanych i popularnych zespołów na włoskiej scenie reggae. Regularnie gromadzi liczną publiczność na setkach swoich koncertów granych wzdłuż i wszerz Europy. Nie ma nic w tym dziwnego. Ich koncerty to niezwykła i wybuchowa mieszanka styli i języków. Jamajska i czarna muzyka łączy się z zaangażowanymi i dowcipnymi tekstami w języku włoskim, sardyńskim i angielskim.
Zespół rozpoczął swoją międzynarodową podróż albumem o nazwie po prostu “Train To Roots” (2005). Następna płyta to „Terra e Acqua” (2008) na której pojawili się m.in. Sargento Garcia i Ranking Joe, która została zremisowana w 2009 roku, wraz z dwoma bonusowymi utworami, zawierającymi między innymi efekty współpracy z Errolem Bellotem. Kolejne wydawnictwa: „Breathin’ Faya” z 2011 i „Growing” z 2014, utwierdziły ich pozycję na rynku oraz były zapowiedzią pojawienia się nowego stylu w czarnej muzyce.
Piąty album “Home” (2016), posiadający ogólnoświatową dystrybucję (VP Records), został nagrany przy współpracy z wieloma znakomitymi gośćmi: Clementino, Madh, Levante i Lion D oraz Spaniards Aspencat & Auxili. Płyta jest muzycznym podsumowaniem 10 lat działalności zespołu. Znajdziemy tutaj zarówno esencję roots rock reggae z okazjonalnie pojawiającymi się undergroundowymi elektronicznymi beatami jak również muzyką współczesną wymieszaną z elementami nawiązującymi do stylistyki lat siedemdziesiątych.
O ile brytyjskie wpływy w ich graniu roots były wyraźnie widoczne już we wczesnych produkcjach, o tyle teraz Train To Roots włączyło wiele współczesnych elementów do swojej muzyki, kontynuując odkrywanie swoich korzeni, z jednoczesną wielką pasją do grania muzyki bez żadnych ograniczeń.
Skład:

Simone Pireddu Bujumannu voice
Michele Mulas Rootsman I voice
Antonio Leardi Papa'Ntò keyboards
Simone Bardi Doctor Bass bass
Stefano Manai Stiv Man I guitar
Giampaolo Bolelli Jambo guitar
Carlo Pippia Groover drums

www.traintoroots.it
https://www.youtube.com/watch?v=JZd3Z0vGX74

DAAB

Daab jest najpopularniejszym polskim zespołem grającym reggae. Jego nazwę utworzyły pierwsze litery imion założycieli. Powstał w 1983 roku w Warszawie. Grupa zadebiutowała w warszawskim Remoncie, potem wystąpiła w toruńskiej Od Nowie i na festiwalu w Jarocinie (gdzie zdobyła wyróżnienie).
Pierwszy singiel „Przed nami wielka przestrzeń” ukazał się 1984 roku. Dwa lata później ukazała się płyta „Daab” która przyniosła największe hity grupy: „Kalejdoskop moich dróg”, „Fala ludzkich serc”, „W zakamarkach naszych dusz” i oczywiście „Ogrodu serce”. Formacja była stałym gościem festiwalu w Jarocinie, występowała też na Rocku Na Wyspie we Wrocławiu, Rockowisku (86), Reggae Nad Wartą w Gorzowie, Muzycznym Campingu w Brodnicy, FAMIE. Pomimo wielu zmian personalnych zespół istnieje do dziś.
https://www.youtube.com/watch?v=qKAz9zlk6Xw

BASS AID SOUND:
Bass Aid Sound - Bassowa Apteczka Dubowej Pomocy

Był październik 2009 roku, Wrocław. Tu doszło do spotkania trzech miłośników muzyki reggae/dub (Kaczuch - DubyDread, Kris - Chris Dread, Rufus - RFSinDUB).
Każdy z nich od lat działał na scenie jako DJ/selektor. Z połączenia ich zamiłowania do muzyki, oraz fascynacji kulturą „soundsystemową” powstał projekt o nazwie BASS AID SOUND.
Od tego czasu, ich wspólną drogą były działania w kierunku organizacji imprez z dużą dawką niskich częstotliwości oraz grania muzyki nurtu „soundsystemowego”, począwszy od brzmień ROOTS REGGAE, ROOTS DUB aż po nowoczesne elektroniczne
dźwięki DIGITAL DUB, STEPPA a nawet DUBSTEP. Pierwsze imprezy odbyły się w nieistniejącym już kultowym wrocławskim klubie Madness. Następnie kolejne kluby na mapie wrocławia i początek cyklicznych imprez pod szyldem „Digital Roots Session” oraz „Dub Zone”, na które zapraszani są artyści z polski i z zagranicy.
Poza organizacją cyklicznych imprez, Bass Aid Sound gościli na wielu festiwalach takich jak: „Era Wodnika" w Wolimierzu, Dubival, Czochraj Bobra Fest w Namysłowie , Kluczbork Stolica Reggae Festiwal, Ostróda Reggae Festival, oraz wielu imprezach w całej Polsce. Wystąpili u boku takich artystów jak: Dub Engine (IT), The Scientist Sound (UK), 2Kings (UK), Ras Terry Gad (UK), Radikal Guru, Rise Up! Sound System, Panda Dread Sound System, Ras Bass, Jabbadub, 4 Session, Bobo Dread, Kosmos Mega Sound System, Diana Levi, Steppa Warrior, Posativa, Holly Sound, Lady Asha, Freedom Warrior, Good Vibes Familia oraz wielu innych.
Obecnie Bass Aid Sound tworzą: Kaczuch - DubyDread i Rufus - RFSinDUB. Stale powiększają swoją amunicję w postaci winylowych krążków, aby ich sety bogate były w nowe produkcje z najlepszych wydawnictw i przesiąknięte były mocnym basem oraz wspaniałym brzmieniem.

DUB KENNEDYS (KATALONIA)
Dub Kennedy’s to sensacyjny i wybuchowy muzyczny kolektyw z Manresy, serca Katalonii. Jest to najwyższej próby akt dekonstrukcji, mixu i improwizacji na wielu płaszczyznach muzycznych. Na okoliczność swojej pierwszej wizyty w Polsce, grupa przygotuje specjalne8-trackowe dubowe show, w którym znajdzie się surowe i naturalne reggae, digitalowe beaty oraz elementy ska. Wszystko to będzie na żywo mixowane, wykorzystane zostaną różne efekty oraz fantastyczne riddimy obejmujące oryginalne tuny i produkcje z Jamajskiej sceny w Barcelonie. Jednym z selektorów jest dj Puxi – jeden z najczęściej występujących i koncertujących wykonawców w Hiszpanii.

Jednym z wokalistów będzie znakomity MC Rodrigo Lavina – jeden z najlepszych hiszpańskich / katalońskich wykonawców, znany z żywiołowości i energii scenicznej. Towarzyszyć mu będzie znany już w Sławie King Lover – mieszkający we Wrocławiu Jamajczyk, który należy do absolutnego topu performerów reggae.
Rodrigo Lavira jest najbardziej znanym MC w Katalonii, z ogromnym dorobkiem na scenie muzycznej, znany ze współpracy z grupami reggae, ale również ze składami hip-hopowymi (m.in. At Versaris i Extano Weys). Rodrigo w doskonały sposób wykorzystuje swój flow, który znakomicie sprawdza się w różnych muzycznych gatunkach. Artysta jest też założycielem najważniejszego sound systemu prezentującego czarną muzykę w Katalonii – The Rigodonians, z którym rozwija sztukę didjejingu i zapowiada utwory z pedagogicznym zacięciem.

Występ tego kolektywu w Sławie, będzie jednym z najmocniejszych wydarzeń na Festiwalu.

https://www.youtube.com/watch?v=n0ntGG1EuzQPowiązane