Pixies w Poznaniu

Koncert Pixies w Poznaniu - 16-11-2016

Koncert Pixies w Poznaniu

Pixies , FEWS

16.11.2016 20:30

Poznań(Wielkopolskie) - Arena


PIXIES ponownie w Polsce z nowym albumem!

16 listopada PIXIES zagrają w Hali Arena w Poznaniu w ramach nadchodzącej światowej trasy koncertowej. PIXIES potwierdzają również datę wydania nowego albumu i oficjalne witają w zespole legendarną basistkę Paz Lenchantin. Koncert objęty jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Pixies ogłaszają, że ich drugi "poreaktywacyjny" album Head Carrier swoją premierę będzie miał 30 września nakładem ich własnej wytwórni Pixies Music we współpracy z [PIAS]. Składająca się z 12 utworów kolekcja unikalnego dźwiękowego mixu surrealizmu, psychodelii, rozdźwięku i surf-rocka została wyprodukowana przez Toma Dalgety, znanego z produkcji dla Killing Joke czy Royal Blood. Sesja nagraniowa odbyła się w Londynie w Rak Studios i trwała od połowy lutego, do połowy marca tego roku. Fani Pixies będą mieli możliwość sprawdzenia nowego materiału - zamawiając pre-order albumu otrzymają dostęp do premierowego singla Um Chagga Lagga. Okładka Head Carrier została zaprojektowana przez wieloletniego współpracownika zespołu, legendarnego Vaughana Olivera. Album zostanie wydany zarówno fizycznie jak i w dystrybucji cyfrowej, po szczegóły zajrzyj na Pixiesmusic.com.

Zespół w składzie Black Francis, Joei Santiago i David Lovering ma przyjemność oficjalnie powitać w szeregach Pixies basistkę Paz Lenchantin, znaną z wcześniejszych występów w Zwan czy A Perfect Circle. Od stycznia 2014 Paz koncertowała z zespołem, odegrała także bardzo znaczącą rolę przy powstawaniu Head Carrier. Jej świetny, senny sopran będziecie mogli usłyszeć w piosence All I Think About Now.

Limitowana edycja deluxe Head Carrier będzie dostępna jedynie za pośrednictwem strony Pixiesmusic.com. Box zawiera CD, 180-gramowy winyl, 24-stronicowy booklet z tekstami piosenek i zachwycającymi grafikami Vaughana Olivera. Również tylko na stronie dostępny będzie specjalny pakiet rozszerzający wersję deluxe o t-shirt oraz plakat.

W związku z premierą Head Carrier Pixies wyruszają w światową trasę koncertową 2016-2017, której pierwsza odsłona będzie miała miejsce w Europie w listopadzie tego roku. Drugim przystankiem na trasie Pixies będzie ich jedyny koncert w Polsce, który odbędzie się 16 listopada w Hali Arena w Poznaniu.

Bilety w cenach od 179 zł wyłącznie w sieci sprzedaży Eventim.