25. Finał WOŚP na Piotrkowskiej w Łodzi

Koncert 25. Finał WOŚP na Piotrkowskiej w Łodzi - 15-01-2017

Koncert 25. Finał WOŚP na Piotrkowskiej w Łodzi

Power Of Trinity , Sztywny Pal Azji , Samokhin Band , Premiera , Futurelight

15.01.2017 11:00

Łódź(Łódzkie)


✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ LINE UP KONCERTU✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖ ✖

- Sztywny Pal Azji
- Power of Trinity
- Samokhin Band
- Futurelight
- Premiera

✖ ✖ ✖ ✖ ✖
Dzięki współpracy Straży Miejskiej i Łódzkiego Centrum Wydarzeń tegoroczny 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łodzi obchodzony będzie wyjątkowo hucznie. Wydarzenia na Piotrkowskiej rozpoczną się już o godz. 12. Będziecie mogli podziwiać największą w Polsce paradę konną ale też pieszą i zmotoryzowaną, pokazowe akcje ratownicze OSP Łagiewniki, przyjrzeć się osadzie starosłowiańskiej i grupom rekonstrukcyjnym. Pojawią się również pokazy grup ASG i zabytkowe pojazdy, do tego dołączą samochody rajdowe, sportowe i wyścigowe oraz motocykle. Będzie z nami Animal Patrol oraz „Sokolnik” – Łódzki Oddział Polskiego Związku Łowieckiego. Przewidzieliśmy również wiele innych atrakcji dla dzieci.
Na scenę zaprosiliśmy najlepsze zespoły, które dadzą koncerty na żywo. Muzycy będą zachęcać do włączenia się w zbiórkę pieniędzy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Sceny nie będzie można przegapić, gdyż ustawiona będzie w świetle ulicy Piotrkowskiej między ulicami Roosevelta a Mickiewicza. Koncerty rozpoczynamy o godzinie 16.

✖ ✖ ✖ ✖ ✖ BIOGRAFIA ✖ ✖ ✖ ✖ ✖

Sztywny Pal Azji

Początki działalności zespołu sięgają końca 1985 roku, kiedy to grupa przyjaciół postanowiła wspólnie spędzić wakacje, grając własne piosenki na deptakach Trójmiasta. Wtedy to powstały pierwsze utwory zespołu, m.in. "Rock'and'rollowy robak", "Europa i Azja", czy "Wieża radości, wieża samotności". Publicznie zespół zadebiutował w marcu 1986 roku w Nowohuckim Centrum Kultury w składzie: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda oraz Andrzej Turek.
Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986, gdzie zaprezentował jedynie sześć piosenek, które wtedy miał w swoim repertuarze: "Nieprzemakalni", "Wieża radości, wieża samotności", "Europa i Azja", "Rock'and'Rollowy robak", "Zakopane", "Nasze reggae". Zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, zajmując drugie miejsce w głosowaniu festiwalowej publiczności, a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Powstawały nowe piosenki, a zespół rozpoczął działalność koncertową. Do składu dołączył Zbigniew Ciaputa.
Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu pt. "Europa i Azja". Największe przeboje pochodzące z tego albumu, "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności", "To jest nasza kultura", "Póki młodość w nas" szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Gościnnie w dwóch piosenkach, na saksofonie, zagrał Ryszard Wojciul, ówczesny muzyk zespołu Róże Europy, który od 1988 roku stał się członkiem zespołu.
W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu pt. Wybacz mi Polsko (O Dzieciach Solidarności). W studio Programu Trzeciego Polskiego Radia zarejestrował cztery piosenki - "Psy wojny ", "Puszka Pandory", "Owady" i utwór "Poranne pociągi", który ukazał się na albumie kompilacyjnym "Radio nieprzemakalnych" pod tytułem "Piosenka dla..."
W 1989 zespół wydał kolejną płytę "Szukam nowego siebie", z przebojami "Nie zmienię świata" oraz "Smutna środa". Nastąpiły zmiany personalne, odszedł Nazimek (do Chłopców z Placu Broni), którego zastąpił Zbigniew Heflich. W takim składzie w czerwcu 1990 r. grupa wystąpiła na festiwalu Rock Opole, a w 1992 wydała album "Emocje". Na wiosnę ukazało się na rynku muzycznym wydawnictwo dwóch kaset z zarejestrowanym koncertem „Sztywny Pal Azji Live 1987”. Były tam utwory nigdzie nie publikowane np. "Tu jest prowincja a tam stolica”, „"Niech żyje r’n’r”, "Country” czy "Nasza praca”. Rok później, w lutym 1993, muzycy nagrali czwartą płytę "Dewiacje na wakacje", która została wydana na przełomie 93/94 r. oraz teledyski do utworów „Turururum” i "Kolor czerwony".
Kolejna płyta, "Spotkanie z... 1986-1994" ukazała się w 1996. Na płycie znalazły się nowe wersje największych przebojów grupy. Po nagraniu tej płyty z zespołu odszedł Leszek Nowak oraz Zbigniew Heflich. Kisiński jednak nie zamierzał rozwiązywać zespołu, powołał do składu Grzegorza Kłeczka, a sam stanął za mikrofonem. Ponadto w 1996 Sztywny Pal Azji nagrał też muzykę do filmu Macieja Ślesickiego "Sara", oraz piosenkę "Ty co dziś" na składankę świąteczną.
W 2000 do zespołu powrócił Leszek Nowak, czego efektem było wydawnictwo "Szpal" z przebojem "Polscy chłopcy" z repertuaru grupy Instytucja.
W listopadzie 2004 r. na kilkanaście dni przed wejściem do studia nagraniowego w niewyjaśnionych do końca okolicznościach zespół opuścił Kisiński. Grupa działała w dalszym ciągu z gitarzystą Waldemarem Koterbą oraz basistą Mariuszem Ginalskim.
W czerwcu 2006 roku zmarł Janusz Deda, pierwszy perkusista. Jego odejście uczczono pożegnalnym koncertem w Chrzanowie.
Latem 2007 roku Kisiński i Wojciul postanowili reaktywować zespół wraz z pozostałymi członkami Leszkiem Nowakiem i Zbigniewem Ciaputą. W pierwszych sesjach nagraniowych demo brał udział Leszek Nowak. Zespół nagrał dwie nowe piosenki pt. „Dancefloor Poland” i „Pij mleko”. Po przesłuchaniach nowym wokalistą zespołu został laureat 3 miejsca IV edycji programu Idol, Bartosz Szymoniak, który w tychże nagraniach już uczestniczył. Na basie zadebiutował Jacek Śliwczyński, były muzyk zespołu T.Love Alternative.
Premiera nowej płyty „Miłość jak dynamit” nastąpiła 22 lutego 2008. Singlem zwiastującym krążek był Kostium Davida Byrne.
Zespół w nowym składzie wystąpił na Festiwalu im. Ryszarda Riedla w Tychach, koncercie „Solidarni z Gruzją” oraz koncercie „20 lat wolności” dla telewizji Polsat, na którym zaśpiewali obaj wokaliści Bartosz Szymoniak i Leszek Nowak. W czerwcu 2011 r. w Chrzanowie odbył się koncert jubileuszowy. Wystąpili prawie wszyscy byli członkowie zespołu, w tym członkowie pierwszego składu Paweł Nazimek i Andrzej Turek ( "Azja")
W 2012 roku na rynek weszła kolejna płyta "Fiss Pink". Znalazło się na niej kilka melodyjnych utworów jak :"To lato to sen" (pod zmienionym nieco tytułem), "Flakon" oraz nostalgiczna piosenka z tekstem Bogdana Łyszkiewicza, lidera Chłopców z Placu Broni pod tytułem "Słońce gdy jadę szosą".
Na dwudziestopięciolecie działalności wydawca płytowy MTJ wydał box z reedycją wszystkich płyt studyjnych wzbogaconą utworami koncertowymi i nigdy nie publikowanymi m.in. piosenkami śpiewanymi przez pierwszego wokalistę Leszka Nowaka jak "Jestem sam”, "Psy wojny” czy "Owady”. Znalazły się tam również utwory śpiewane przez lidera Jarka Kisińskiego – m.in. "Biały”, "Horoskop”, "Twoja dziewczyna” i inne.. We wrześniu 2013 r. na rynek weszła składanka z największymi przebojami grupy pod tytułem "Kolory muzyki".
W 2014 roku największy przebój zespołu – "Wieża radości, wieża samotności" uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki.
1 lipca 2015 roku zespół ogłosił zakończenie współpracy z Bartoszem Szymoniakiem, oraz powrót do składu pierwszego wokalisty – Leszka Nowaka, a także basisty – Pawła Nazimka.
Obecnie zespół pracuje nad nową płytą.

Power of Trinity

Łódzki zespół wypracował swój oryginalny styl poprzez łączenie gatunków na pozór bardzo od siebie odległych. Mocne, surowe, rockowe riffy współgrają z elementami charakterystycznymi dla dub i reggae, a całości dopełnia czasami subtelna, czasami nieco agresywna elektronika. Drugi album Power of Trinity - "Loccomotiv" był bezsprzecznie jedną z najbardziej popularnych polskich rockowych płyt roku 2011. Singiel "Chodź ze mną" podbił playlisty wielu stacji radiowych, a liczba jego odtworzeń na serwisie You Tube przekroczyła 3 000 000 (trzy miliony!). Album otrzymał tytuł „Płyty Roku” łódzkiego wydania magazynu „Co jest Grane”. Warto też przypomnieć, że debiutancka płyta zespołu „11" znalazła się wśród 10 najważniejszych polskich debiutów ostatniego 10-lecia (magazyn "Teraz Rock"). W roku 2012 zespół zdobył prestiżowe Grand Prix Orange Warsaw Festiwal, na którym wystąpił min. u boku Lauren Hill, Prodigy i Linkin Park. Kolejna była nagroda publiczności Festiwalu w Jarocinie. Power of Trinty zagrali także z Red Hot Chili Peppers, Kasabian i PIL na pierwszej edycji warszawskiego Impact Festiwal. Na początku września 2014 roku premierę miał trzeci, doskonale przyjęty przez krytyków i fanów, studyjny krążek: "Legorock". Single "Poniedziałek" i "Suma Ran" do tej pory zajmują czołowe miejsca na rockowych listach przebojów. W czerwcu miała miejsce premiera utworu ,,Ogień’’ zapowiadającego czwarty album zespołu. Power Of Trinty nie zwalniają tempa!
Skład:
Jakub Koźba- wokal
Łukasz Cyprys- gitara
Paweł Wochna- bas
Grzegorz Graczyk- perkusja

Samokhin Band

Na początku historii zespołu był swing. Nosiłem go w sobie od zawsze – mówi Pavel Samokhin. Później pojawiło się latino, funk i rock’n’rollowa ekspresja. Wyobraźcie sobie cztery gramofony, grające naraz różne gatunki muzyki. Teraz dodajcie do tego piąty gramofon. To folk. Jeśli udało się Wam spleść to wszystko w jeden wątek, to usłyszycie wcześniej nieznany styl – Samokhin Band.
Jesteśmy „bandą” muzycznych „pożeraczy” szaleńczej energii na scenie, a przy okazji podobno potrafimy grać – tak mówią sami o sobie. Łączą w PERESTOICE – swojej najnowszej płycie, gramofon zakazanego jazzu z radiem propagandowego socjalizmu oraz przeboje wielkich zmian czyli Perestroiki. Te cytaty zostały przez nas przefrazowane aranżacyjnie z dodatkami pastiszu i performansu.

Skład:
Pavel Samokhin – lider, wokal, trąbka
Paweł Noszczyński – saksofon
Marcin Błoszyk – trąbka
Piotr Kustra – puzon
Wojtek Stępnik – piano
Adam Lis – gitara
Paweł Wochna – bass
Bartek Stępień – perkusja
Adam Bzyq Brzęczek – przeszkadzajki

Futurelight
Zakładając zespół w 2014 r., wszystko wskazywało na to, że będą kolejnym indie-rockowym składem. Na szczęście prawdziwych facetów nie poznaje się po tym, jak zaczynają. Poszukiwania tożsamości zaprowadziły grupę do nagrania trzech EP’ek, które ukształtowały obecne, synthrockowe brzmienie i unikalność muzyki Futurelight. Grupa aktualnie nagrywa materiał na debiutancką płytę.

Premiera

Zespół Premiera oficjalnie może być postrzegany jako debiutant, chociaż na scenie niezależnej funkcjonuje i odnosi sukcesy już ponad dziesięć lat. Na początku formacja była klasycznym projektem hip hopowym, w formacie dwóch MC i Dj. Ten etap działalności podsumowują dwa wydane własnym sumptem nielegalne „Premiera” i „Lepiej późno niż za wcześnie”. Od pięciu lat, Premiera działa już w rozszerzonym składzie jako live band. Rdzeniem muzyki zespołu wciąż pozostaje rap, jednak dzięki nowym muzykom brzmienie wzbogaciło się o elementy funk i rocka. Premiera ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Molesta Ewenement, OSTR, Way Side Crew i ODC. Obok własnych koncertów, także zagrali gościnnie przed Riot, Power of Trinity, Jamalem, Zeusem, Molestą Ewenement czy Abradabem. Obecnie Premiera jest w trakcie nagrywania materiału na nowy album. Promuje go singiel „Bez Tchu”.


Skład:
-Michał "Berson" Berensztajn wokal
-Przemysław "Eswu" Skwarka wokal
-Piotr Płociński perkusja
-Paweł Wochna bas
-Piotr Wieczorek gitara
-Maciej Wochna klawisze
-Szymon "Kołcz" Mrozowski gramofon



Powiązane