11.Festiwal Legend Rocka: THE ORCHESTRA starring ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Former Members, support: The Bootels

Bilety na 11.Festiwal Legend Rocka: THE ORCHESTRA starring ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Former Members, support: The Bootels

11.Festiwal Legend Rocka: THE ORCHESTRA starring ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Former Members, support: The Bootels

Electric Light Orchestra

12.07.2017 22:00

Strzelinko k. Słupska (Pomorskie) - Dolina Charlotty

Udostępnij! Tweetnij! Do terminarza Przypomnij mi
11. Festiwal Legend Rocka


THE ORCHESTRA starring ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA Former Members


W 11-letniej historii Festiwalu Legend Rocka nie może zabraknąć muzyki i artystów tak ważnych grup jak
Electric Light Orchestra i Electric Light Orchestra Part II. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom fanów Festiwalu organizator zaprosił The Orchestra starring former members of Electric Light Orchestra.

Od 17 lat The Orchestra koncertuje po całym świecie grając porywające wersje niezapomnianych przebojów wylansowanych przez Electric Light Orchestra.


W skład zespołu wchodzi:

  • Mik Kaminski – członek ELO i ELO Part II grający na słynnych skrzypcach „Blue Violin”
  • Louis Clark – członek ELO i ELO Part II uchodzący za mistrza orkiestrowych instrumentów klawiszowych
  • Eric Troyer – członek ELO Part II, wokal, instrumenty klawiszowe, gitara
  • Parthenon Huxley – członek ELO Part II, gitara, wokal
  • Gordon Townsend – członek ELO Part II, perkusja
  • Glen Burtnik – członek ELO Part II, wokal, bas

Założyciel zespołu wokalista i gitarzysta Jeff Lynne rozwiązał ELO w 1986 r. Wtedy też jego partner, perkusista Bev Bevan powołał do życia ELO Part II, które po jego odejściu w 1999 r przybrało ze względów prawnych nazwę The Orchestra.

Grupa ELO sprzedała ponad 50 mln płyt na całym świecie, miała 20 przebojów na liście Top 20 w Anglii i 15 hitów Top 20 na liście magazynu Billboard w USA.

Can't Get It Out of My Head”, „Evil Woman”, „Strange Magic”, „Livin' Thing”, „Telephone Line”, „Rockaria!”, „Turn to Stone”, „Sweet Talkin' Woman”, „Mr. Blue Sky”, „Shine a Little Love”, „Last Train to London”, „Confusion” oraz największy hit ELO czyli „Don't Bring Me Down” to podstawa koncertowego repertuaru The Orchestra. Wszystkie te ulubione przeboje będzie można wreszcie usłyszeć po raz pierwszy w Polsce w oryginalnej wersji w Charlottcie.


Support: THE BOOTELS

Impulsem była miłość do muzyki Beatlesów. Dlatego członkowie The Bootels porozumieli się błyskawicznie i zaczęli grać piosenki słynnej czwórki. Grać tak, aby zachować ich ducha, ale jednocześnie dodać coś od siebie i sprawić, żeby mające po kilkadziesiąt lat utwory, brzmiały współcześnie. Bootelsi przearanżowali je w mistrzowski sposób: pozostawili m.in. charakterystyczne harmonie wokalne, ale dodali sporo gitarowego zgiełku i metalowej mocy. Sięgnęli po znakomite instrumenty i wzmacniacze z lat 60. i 70., ale korzystają też z nowinek technicznych. Połączenie feelingu i czadu, tradycji i nowoczesności dało w ich wykonaniu świetne efekty. Od pierwszych taktów słychać w tych nagraniach style Beatlesów i... Bootelsów.

Rok 2008 był dla Bootelsów bardzo ważny. Wydali debiutancką płytę i pokazali się za granicą. W lutym zagrali w słynnym liverpoolskim klubie The Cavern, gdzie Beatlesi zaczynali wielką karierę. Muzyka łodzian tak się spodobała, że zostali zaproszeni na festiwal muzyki The Beatles "Beatleweek", który w sierpniu, jak co roku, przyciąga do Liverpoolu fanów słynnej czwórki z całego świata. Zespół odwiedził Anglię jeszcze raz w 2009 roku i łącznie zagrał w Liverpoolu prawie 20 koncertów. Od tego momentu zespół zagrał również wiele koncertów w całej Europie i setki w samej Polsce.

Drugi, album The Bootels  R-evulution ukazał się w grudniu 2015r. Został zmasterowany w legendarnym  Abbey Road Studios w Londynie na urządzeniach, które wykorzystywali sami Beatlesi. Śmiało można powiedzieć, że gdyby jakimś cudem The Beatles przetrwał, tak jak np. Stonsi, to z pewnością grałby tak jak The Bootels. Brzmienie jest mocniejsze, interpretacja bardziej współczesna, choć to cały czas rockandroll. Udało im się niejako rozwinąć pomysły oryginalnych twórców poprzez własną interpretację i ciekawą aranżację. Bawili się przy tym świetnie, stąd znakomicie wykorzystane cytaty z innych gigantów muzyki jak Black Sabbath czy Led Zeppelin. Niewątpliwym rarytasem płyty jest fragmencik wywiadu udzielonego przez Paula McCartneya przy okazji jego ostatniego koncertu w Polsce w 2013 roku. Był to podobno jedyny wywiad, którego udzielił artysta podczas tej wizyty. Przeprowadził go najlepszy znawca tematu redaktor Piotr Metz.

Jego też obszerny opis znalazł się wewnątrz okładki płyty. Oto fragment: „Zazdroszczę teraz takim Bootelsom, że mogą bawić się naszymi ulubionymi utworami, kreując je na nowo po swojemu, choć w duchu oryginałów… zawsze będę kibicował takim zapaleńcom jak czwórka z polskiego Liverpoolu – Łodzi.

 Album R-evolution został wydany również na winylu, który jest uzupełnieniem kolekcji miłośników tej klasycznaj już w końcu muzyki. W sierpniu 2016r. The Bootels  byli na kolejym 30 jubileuszowym  Beatleweek w Liverpoolu, gdzie zagrali kilkanaście koncertów.

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.