Aktualności

15-09-2017-14:38:47

BeMy, Baasch i Hatti Vatti na niemieckim Reeperbahn Festival

Udostępnij! Tweetnij!

W dniach 20 - 23 września w Hamburgu odbędzie się kolejna edycja Reeperbahn Festival. Na tym jednym z najbardziej prestiżowych showcase'owych festiwali w Europie nie zabraknie polskiej reprezentacji.

BeMy fot. Universal Music Polska

W ramach programu Don't Panic! We're From Poland, w sobotę, 21 września w klubie Sommersalon w Hamburgu wystąpią BeMy, Baasch i Hatti Vatti.

Zespół Bemy założyli dwaj bracia Mattia i Elie Rosinski. Urodzili się i wychowali we Francji, ale ich rodzice pochodzą z Polski. Uczyli się w prestiżowej szkole Academy of Contemporary Music, gdzie zaprzyjaźnili się z Edem Sheeranem. Na Polskim rynku zasłynęli, biorąc udział w programie "Must Be The Music", w którym w 2013 roku zajęli 2. miejsce. Ich debiutancki longplay "Grizzlin'", promowany przez singel "Oxygen", miał premierę w kwietniu 2016 roku.

Baasch na koncie ma współpracę m.in. z: Rysami, Bokką, Noviką i Rubber Dots. Jego utwory doczekały się remiksów czołowych producentów polskiej ambitnej sceny elektronicznej (m.in. Agim, Zamilska, Mooryc, Jaaa!, Rysy). Jest także autorem świetnie przyjętej ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu Tomka Wasilewskiego "Płynące wieżowce". W kwietniu 2017 roku ukazał się jego album "Grizzly Bear With A Million Eyes".

Pod pseudonimem Hatti Vatti ukrywa się producent, instrumentalista i aranżer, Piotr Kalinski. W listopadzie 2015 roku wraz z Noonem wydał album "Versions. Jego dorobek zamyka płyta "Szum" z marca 2017 roku.

Reeperbahn Festival to showcase'owa impreza organizowana głównie z myślą o przedstawicielach branży muzycznej. Z polskich artystów wystąpili tu w ubiegłych latach m.in. Mary Komasa, Buslav, MINt, Coals, JAAA!, Sorry Boys, xxanaxx i Cosovel.Udostępnij! Tweetnij!