Aktualności

25-09-2017-10:58:29

Arstidir wystąpi przed Solstafir i Myrkur

Udostępnij! Tweetnij!

W pierwszej połowie grudnia do Krakowa przyjadą grupy solstafir">Solstafir oraz Myrkur. W roli supportu w klubie Kwadrat pojawi się islandzka formacja Arstidir.

Kwartet Astrid zaczął wspólnie muzykować w 2008 roku. Panowie nazywają się Daniel Auðunsson (gitara, wokal), Gunnar Már Jakobsson (gitara barytonowa, wokal), Karl James Pestka (skrzypce, altówka, klawisze, wokal) i Ragnar Ólafsson (klawisze, wokal). Proponują piękne harmonie wokalne oraz podkład muzyczny, który mieści się gdzieś pomiędzy islandzkim folkiem, rockiem, indie rockiem, minimalistyczną elektroniką oraz z elementami muzyki klasycznej. Na Islandii klasę zespołu doceniono bardzo szybko. Zaczynali od grania w kawiarniach w Reykjaviku, aby niedługo później zawojować islandzkie listy przebojów piosenką "Sunday Morning". Budująca duchowo muzyka była idealna na czas, w którym się ukazała, czyli w 2009 roku, niedługo po światowym kryzysie, który mocno zachwiał rynkiem przepięknej wyspy.

Arstidir, widząc rosnące zainteresowanie ich muzyką, wzięli się do ciężkiej pracy koncertowej, skutkiem czego dziś są znani w ponad 30 krajach. Druga płyta, "Svefns Og Vöku Skil" pochodzi z 2011 roku. Rok później muzykom została wręczona prestiżowa nagroda Eiserner Eversteiner European Folk Music Award. W umocnieniu popularności na pewno pomógł wirusowy efekt, jaki osiągnęło nagranie starego islandzkiego hymnu "Heyr Himna Smiður" podczas jazdy pociągiem. A także trasy u boku Pain Of Salvation i Anneke van Giersbergen. Arstidir korzysta też z nowoczesnych metod zdobywania pieniędzy. Dzięki crowdfundingowi zebrali pieniądze na wydaną w 2014 roku świetną płytę "Hvel". Po niej, w 2016 roku, ukazał się owoc współpracy ze wspomnianą, przesympatyczną Holenderką Anneke Van Giersbergen. Kiedy Arstidir wróci do domu z trasy, dokończy prace nad czwartą płytą studyjną, która ukaże się w 2018 roku.

Na koncert Solstafir, Myrkur oraz Arstidir zapraszamy 10 grudnia do krakowskiego klubu Kwadrat. Bilety na koncert dostępne na tej stronie.Udostępnij! Tweetnij!