Aktualności

19-10-2017-12:23:58

Zobacz ostatnie "Paranoid" Black Sabbath

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Black Sabbath przeszedł do historii. Legenda rocka i metalu po trasie koncertowej "The End" zakończyła działalność. Do sieci trafił klip ukazujący ostatnie wykonanie klasyka bandu - "Paranoid".

Black Sabbath fot. Archiwum zespołu

Ostatni występ Black Sabbath odbył się 4 lutego 2017 roku w rodzinnym mieście kapeli, Birmingham. Był to 81. a zarazem finałowy występ pożegnalnego tournée "The End". Show uwieczniono w dokumencie "Black Sabbath: The End Of The End", który nakręcił Dick Carruthers ("Led Zeppelin: Celebration Day", "Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live"). Obraz miał kinową premierę pod koniec września. Na fali sentymentu zespół opublikował fragment dzieła, przedstawiający ostatnie wykonanie "Paranoid". Wideo można obejrzeć poniżej."Black Sabbath: The End Of The End" ukaże się na Blu-rayu, winylu i w innych formatach jeszcze w tym roku.

Black Sabbath powstał w 1968 roku. Zespół jest uważany za najważniejszego współtwórcę wielu odmian muzyki metalowej. Jego najsłynniejszy skład tworzyli Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward. Kapela nagrała 19 płyt studyjnych, z których ostatnią jest "13" z 2013 roku. W trakcie pożegnalnej trasy "The End" Black Sabbath odwiedził Polskę. Grupa zagrała w wypełnionej do ostatniego miejsca krakowskiej Tauron Arenie.Udostępnij! Tweetnij!