Aktualności

02-12-2017-14:23:38

Prace nad "Bohemian Rhapsody" wstrzymane. Kłopoty ze zdrowiem reżysera

Udostępnij! Tweetnij!

Wytwórnia 20th Century Fox wstrzymała prace nad filmem "Bohemian Rhapsody" o Freddiem Mercury i zespole Queen. Powodem są kłopoty zdrowotne reżysera Bryana Singera.

Freddie Mercury fot. Universal Music Polska

- Studio tymczasowo zawiesiło produkcję na planie "Bohemian Rhapsody" z powodu niespodziewanej niedyspozycji Bryana Singera - czytamy w lakonicznym komunikacie 20th Century Fox.

- Chodzi o osobiste, zdrowotne kwestie dotyczące Bryna i jego rodziny. Bryan ma nadzieję wrócić do pracy tuż po świętach - dodał rzecznik reżysera.

Przypomnijmy, że w roli głównej w "Bohemian Rhapsody" występuje znany z serialu "Mr. Robot", Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

Akcja filmu skupi się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. Premiera zapowiedziana została na 25 grudnia 2018 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo".

Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Bryan Singer to twórca takich filmów jak "Podejrzani", "Walkiria" czy produkcji z serii "X-Men".
Udostępnij! Tweetnij!