Aktualności

05-12-2017-12:49:17

Bryan Singer komentuje zwolnienie z "Bohemian Rhapsody"

Udostępnij! Tweetnij!

Bryan Singer, który został zwolniony z funkcji reżysera filmu "Bohemian Rhapsody", postanowił przedstawić swoją wersję wydarzeń.

Bryan Singer fot. Warner Bros. Entertainment Polska

Studio 20th Century Fox zwolniło Bryana Singera podobno po tym jak przez dłuższy czas nie pojawiał się na planie, a wcześniej był skłócony z członkami obsady, w tym odtwórcą Freddiego Mercury'ego, Ramiego Maleka.

Jeszcze przed zwolnieniem, wytwórnia poinformowała o wstrzymaniu prac nad filmem, tłumacząc, że dotyczy to spraw zdrowotnych Bryana Singera i jego rodziny. Reżyser zdaje się potwierdzać tę wersję.

- Bardzo chciałbym skończyć ten projekt i złożyć hołd Freddiem Mercury'emu i Queen - komentuje Singer. - Fox mi jednak nie pozwoliło, ponieważ tymczasowo priorytetem było dla mnie zdrowie moje i moich bliskich. "Bohemian Rhapsody" to rzecz zrodzona z pasji. Zostały nam trzy tygodnie zdjęć i poprosiłam studio, bym mógł wrócić do Stanów, żeby zaopiekować się jednym z rodziców. Niestety, wytwórnia nie była skora do współpracy i mnie wyrzuciła. Nie miałem wpływu na tę decyzję, to nie zależało ode mnie.

Singer odniósł się także do rzekomego konfliktu z Malekiem. - Te plotki są nieprawdziwe - dodał. - Owszem, zdarzały nam się sprzeczki na planie, różnice artystyczne, ale to było już za nami i pracowaliśmy razem dalej aż do świąt Dziękczynienia.

Za kamerą tymczasowo stanie odpowiedzialny dotąd za zdjęcia operator - Thomas Newton Sigel. 20th Century Fox zamierza wkrótce znaleźć nowego reżysera.

Przypomnijmy, że w roli głównej w "Bohemian Rhapsody", jako Freddie Mercury, występuje znany z serialu "Mr. Robot", Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

Akcja filmu skupi się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku. Premiera zapowiedziana została na 25 grudnia 2018 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo". Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Bryan Singer to twórca takich filmów jak "Podejrzani", "Walkiria" czy produkcji z serii "X-Men".
Udostępnij! Tweetnij!