Aktualności

19-12-2017-21:34:11

Nowa płyta i koncerty Made in Poland

Udostępnij! Tweetnij!

Polska alternatywna formacja Made in Poland szykuje się do wydania nowego albumu. Na razie szczegółów jest niewiele.

Made In Poland fot. Marcin Pawłowski

- Pozdrawiamy z pracy nad naszą nową płytą - napisali muzycy na Facebooku. - Już znamy jej tytuł. Nowa płyta Made in Poland będzie nazywać się "Kult".

Zespół nie zdradził, kiedy można spodziewać się dzieła, ale należy przypuszczać, że w przyszłym roku.

Na pewno jeszcze przed premierą "Kultu" będzie można sprawdzić Made in Poland na żywo. Oto plan nadchodzących koncertów.
19 stycznia - Poznań, Pod Minogą
20 stycznia - Kraków, Zaścianek
21 stycznia - Chorzów, Szuflada 15
25 marca - Wrocław, Stara Piwnica

Obecny skład bandu tworzą Artur Hajdasz (perkusja, śpiew), Piotr Pawłowski (gitara basowa), Rafał Jurewicz (śpiew, klawisze), Michał Miegoń (gitara, sampler) oraz Michał Młyniec (gitara, gitara basowa).

Made in Poland to jeden z czołowych przedstawicieli tzw. zimnej fali. Zespół powstał w Krakowie w 1984 roku i zyskał uznanie za sprawą nowatorskiej muzyki oraz zaangażowanych tekstów, pokazujących alienację jednostki w systemie totalitarnym. Brzmienie grupy oparte jest na mocno i precyzyjnie grającej sekcji rytmicznej oraz na przestrzennych i nieco psychodelicznych gitarach.

Zespół ma na koncie cztery albumy: "Made In Poland" (1989), "Martwy kabaret" (2008, materiał z lat 1984-85), "Future Time" (2009) i "Enjoy The Solitude" (2011). Najbardziej rozpoznawalne utwory ("Ja myślę", "To tylko kobieta" i "Obraz we mgle") pochodzą z pierwszego okresu działalności kapeli. Piosenki Made in Poland można znaleźć również na wielu kompilacjach, m.in. na "Wyspiański wyzwala" (2008) oraz "Gajcy" (2009), a utwór "Oto wasz program" pojawił się w filmie "Jarocin, po co wolność" (2017).

Grupa po kilku latach nieobecności powróciła w 2017 roku występem na OFF Festivalu. Zagrała tam specjalny koncert z piosenkami z płyty "Martwy kabaret", który został ciepło przyjęty przez publiczność, a w opinii wielu dziennikarzy muzycznych był jednym z najlepszych na tej edycji festiwalu.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!