Aktualności

28-12-2017-18:13:50

Ejtisowe brzmienie Lao Che

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa Lao Che zamieściła w sieci klip dokumentujący pracę nad nową płytą. Na albumie "Wiedza o społeczeństwie" można spodziewać się ejtisowych brzmień.

Lao Che fot. Rockers Publishing

W zaprezentowanym wideo widzimy ujęcia ze studia, głównie zabawę syntezatorami. - Jest taka tendencja, jeśli chodzi o brzmienie, że psim swędem się zdarzyło, że poszło to w stronę lat 80. - mówi Spięty. Dodaje też, że materiał jest bardziej transowy niż poprzednie dokonania bandu. - Na pewno to nowa przygoda - podsumowuje frontman. Za produkcję materiału ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. Klip można sprawdzić pod

" target="_blank">tym linkiem
.

Do rąk fanów dzieło "Wiedza o społeczeństwie" trafi 16 lutego 2018 roku. Tytułowa "Wiedza o społeczeństwie" to saga o ludzkich perypetiach. Poczynania ludzi - ich słabości, obawy, wątpliwości, uczucia, spostrzeżenia i marzenia ukazane z perspektywy człowieka, Polaka, ziemianina. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon barytonowy, klawisze, flet) znany między innymi z zespołów Pink Freud czy Jazzombie.

Dzieło można zamawiać pod tym adresem.

Zespół założony w 1999 roku zyskał rozgłos dzięki wydanemu w 2005 roku koncepcyjnemu albumowi "Powstanie Warszawskie", nawiązującemu tematyką do patriotycznego zrywu z czasów II wojny światowej. Kolejnymi płytami umacniał swą pozycję na scenie alternatywnego rocka, nie ustając w artystycznych poszukiwaniach, wychodzących często poza rockowe ramy. Intrygującej muzyce grupy towarzyszą zmuszające do myślenia teksty śpiewane przez Huberta "Spiętego" Dobaczewskiego. Ostatni jak dotąd longplay to "Dzieciom" z marca 2015 roku.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Lao Che