Aktualności

04-01-2018-14:00:57

"Wiedźmin" na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie

Udostępnij! Tweetnij!

Dobre wieści dla wszystkich fanów gier i przygód "Wiedźmina". Podczas Video Games Music Gala w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej usłyszymy suitę z "Wiedźmina 3".

"Wiedźmin 3" fot. CD Projekt Red

Specjalna wersja suity została premierowo wykonana podczas tegorocznego Festiwalu FIMUCITÉ na Teneryfie. Gościem tego wydarzenia był Marcin Przybyłowicz, kompozytor i  dyrektor muzyczny CD Projekt Red. Po gorącym przyjęciu na Teneryfie, będzie można usłyszeć ten niezwykły utwór w Tauron Arenie Kraków podczas kolejnej edycji Festiwalu Muzyki Filmowej.

Partie solowe wykona znana już festiwalowej publiczności Ania Karwan, a wśród wielu znakomitych gości na gali pojawią się również kompozytorzy suity: Piotr Musiał, Marcin Przybyłowicz i Mikołaj Stroiński.

- Dzięki popularności "Wiedźmina" nie tylko promujemy polską kulturę, kreatywność, świetną interdyscyplinarną opowieść, ale mamy także znakomitą szansę na promocję polskiej muzyki w świecie - zaznacza Robert Piaskowski, dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

"Wiedźmin" to jeden z największych sukcesów polskiego przemysłu gier wideo, zaś tytułowy bohater wykreowany przez Andrzeja Sapkowskiego należy do najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych postaci w branży. Pierwsza część komputerowej sagi została wydana w 2007 roku i zapoczątkowała międzynarodowy sukces CD Projekt Red.

Suita do gry "Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" skomponowana przez Adama Skorupę i Krzysztofa Wierzynkiewicza premierowo zabrzmiała podczas 4. edycji FMF w Krakowie. Najnowsza odsłona komputerowej sagi - "Wiedźmin 3: Dziki Gon" - została wydana przez studio CD Projekt Red w maju 2015 roku. Przy projekcie pracowało półtora tysiąca osób, a jej produkcja pochłonęła ponad trzysta milionów złotych. W zaledwie 6 tygodni po premierze gra sprzedała się w 6 milionach egzemplarzy. Marcin Przybyłowicz zaś jest najczęściej słuchanym polskim kompozytorem w serwisie Spotify. Koncert "Wiedźmin 3: Dziki gon" zarejestrowany podczas 9. FMF dostępny jest w sprzedaży w wersji cyfrowej m.in na platformie YouTube.

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu na świecie. 11. edycja rozpocznie się 29 maja i potrwa do 5 czerwca 2018.


Udostępnij! Tweetnij!