Aktualności

15-01-2018-12:50:25

Pamiętniki gitarzystki Sleater-Kinney serialem

Udostępnij! Tweetnij!

Platforma Hulu planuje zrealizować serial na podstawie wspomnień gitarzystki Sleater-Kinneyi współtwórczyni serialu "Portlandia", Carrie Brownstein.

Sleater-Kinney fot. Archiwum Zespołu

Inspiracją cyklu będzie wydany w 2015 roku pamiętnik Carrie Brownstein, "Hunger Makes Me a Modern Girl". Książka odsłania kulisy życia w rockowej kapeli i biznesu muzycznego.

Na razie zamówiono półgodzinny pilot serialu, który zatytułowano "Search And Destroy". Brownstein napisze scenariusz i stanie za kamerą. Bohaterką będzie młoda kobieta, a na ekranie śledzić będziemy perypetie jej, jej zespołu i społeczności, w której funkcjonuje. Megan Ellison, Sue Naegle i Ali Krug będą producentkami wykonawczymi.

Carrie Brownstein i Fred Armisen piszą scenariusz i grają w serialu "Portlandia". Obecny sezon, którego premiera zapowiadana jest na 18 stycznia, będzie ostatni. Gitarzystka nakręciła też dla Hulu kilka odcinkó komediowej produkcji "Casual".

Carrie Brownstein przed Sleater-Kinney grała w grupie Excuse 17.

Sleater-Kinney to amerykańskie rockowe trio, które tworzą Carrie Brownstein, Corin Tucker i Janet Weiss. Zespół znany jest z feministycznych i lewicowych poglądów. Między 1994 a 2005 rokiem kapela wydała 7 płyt i zawiesiła działalność. Panie wróciły w 2014 roku, by rok później wydać znakomicie przyjęty album "No Cities to Love".


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!