Aktualności

20-01-2018-04:05:08

Sigur Rós tworzą muzykę do filmu o black metalu z udziałem Sky Ferreiry

Udostępnij! Tweetnij!

Islandzka formacja Sigur Rós zajęła się ścieżką dźwiękowa do filmu "Lords of Chaos" Jonasa Åkerlunda.

Sigur Rós fot. Archiwum zespołu

Ceniony szwedzki autor wideoklipów Jonas Åkerlund, współpracownik między innymi Madonny, Lady Gagi i Rammstein, zrealizował obraz o historii norweskiego black metalu. Dzieło nosi tytuł "Lords of Chaos".

Historia w filmie ma być skupiona na grupie Mayhem, aż do tragicznej śmieci jej lidera Euronymousa (naprawdę Oystein Aarseth), którego brutalnie zabił Varg Vikernes. Nie zabraknie też wątku palenia kościołów w Norwegii przez blackmetalowców. Projekt powstaje na podstawie książki "Lords of Chaos" Michaela Moynihana i Didrika Søderlinda, w Polsce znanej pod tytułem "Władcy Chaosu - Krwawe powstanie satanistycznego metalowego podziemia".

Euronymousa zagra Rory Culkin, młodszy brat słynnego Macaulaya. W Varga Vikernesa wcieli się Emory Cohen, zaś Jack Kilmer zagra wokalistę Deada, który zginął śmiercią samobójczą. Valter Skarsgard, syn Stellana i brat Aleksandra, zagra Fausta, bębniarza Emperor. W filmie poza tym zobaczymy Sky Ferreirę.

Pod tym adresem można obejrzeć plakat promujący film.

Sigur Rós powstali w 1994 roku w Rejkiawiku. Debiutancki album "Von" ukazał się na ich rodzimej Islandii w 1997 roku i sprzedał się w liczbie zaledwie trzystu egzemplarzy. Jednak już kolejny longplay, "Ágatis byrjun" z 1999, okazał się międzynarodowym sukcesem. Dorobek formacji zamyka płyta "Kveikur" z maja 2013 roku.Udostępnij! Tweetnij!