Aktualności

29-01-2018-05:16:54

Twórca "Carol" przedstawi historię The Velvet Underground

Udostępnij! Tweetnij!

Todd Haynes, reżyser obrazów "Carol" i "I'm Not There. Gdzie indziej jestem", zapowiedział, że nakręci dokument o jeden z najbardziej wpływowych, rockowych grup wszech czasów - The Velvet Underground.

Lou Reed fot. Sony Music

Informację Haynes przekazał dziennikarzowi "Variety" podczas Locarno Film Festival, gdzie został wyróżniony honorowym Lampartem za całokształt dokonań.

Todd Haynes zajmie się reżyserią i produkcją dzieła, które opowiadać będzie o powstaniu The Velvet Underground, karierze zespołu i jego wpływu na muzykę.

Nad projektem twórca pracować będzie z Christine Vachon z Killer Films. Produkcją zajmą się również David Blackman i Universal Music Group.

The Velvet Underground to czołowi przedstawiciele rockowej awangardy i rocka eksperymentalnego. Zespół w 1964 roku założyli Lou Reed, John Cale, Sterling Morrison i Angus MacLise (jego miejsce w 1965 roku zajął Moe Tucker). Andy Warhol prze pewien czas był ich menedżerem. Regualarnie można było ich zobaczyć w jego Fabryce. W 1996 roku grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Najnowszy film Todda Haynesa to "Wonderstruck".Udostępnij! Tweetnij!