Aktualności

06-02-2018-21:20:32

Midge Ure wystąpi w Warszawie

Udostępnij! Tweetnij!

Znany z Ultravox Midge Ure powraca ze swoim zespołem do Polski.

Midge Ure fot. Archiwum Artysty

Po świetnie przyjętych warszawskich koncertach z 2014 i 2015 muzyk, frontman i wokalista Ultravox ponownie wystąpi na scenie Progresji. Koncert odbędzie się 4 maja 2018 roku.

Midge Ure zaprezentuje nowy repertuar, w którym zagra i zaśpiewa klasyczne utwory z albumów Ultravox oraz ze swego solowego dorobku. Podczas występów fani będą mogli usłyszeć wiele niezapomnianych i tak ważnych dla muzyki rockowej piosenek jak: "Dancing With Tears In My Eyes", "The Voice", "Hymn", "Vienna" oraz "If I Was" i "Breathe" zaśpiewanych przez jeden z najwspanialszych męskich głosów w muzyce rockowej ostatnich 40 lat.

Midge Ure, który dołączył do Ultravox w 1980 roku, nagrywając i komponując utwory na album "Vienna" w znacznym stopniu wpłynął na uformowanie się nowego wówczas stylu w muzyce, wywodzącego się z post-punka i nowej fali, który następnie został nazwany new romantic. Uważa się, że album "Vienna" (1980) był jednym z prekursorów tego stylu. Kolejne płyty "Rage In Eden" (1981), "Quartet" (1982) oraz "Lament" (1984) ugruntowały pozycję Ultravox, jako jednego z współtwórców najważniejszych dokonań w muzyce rock i pop, jakimi bez wątpienia było pojawienie się new romantic, nowej fali oraz synth-popu w pierwszej połowie lat 80. ubiegłego stulecia.

Przełomowy dla kariery solowej Midge'a okazał się rok 1985. Artysta wydał swój pierwszy solowy album "The Gift", z którego pochodzi niezapomniany przebój "If I Was". W tym samym roku wspólnie z Bobem Geldofem skomponował piosenkę "Do They Know It's Christmas?", która stała się zaczynem do wielkiego koncertu charytatywnego na rzecz głodującej Afryki - Live Aid.
W roku 2008, ku ogromnemu zaskoczeniu i radości setek tysięcy fanów na całym świecie, ogłoszono reaktywację Ultravox po 23 latach niebytu na scenie. Zespół wyruszył w trasę koncertową. Natomiast w roku 2012 został wydany "Brilliant", pierwszy od 28 lat album formacji w oryginalnym składzie. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje na całym świecie.

W roku 2014 po 13 latach oczekiwania światło dzienne ujrzał długo wyczekiwany solowy album Ure'a "Fragile", który zebrał świetne recenzje w Polsce i na świecie. Pochodzący z niego singel "Become" długo utrzymywał się na Liście Przebojów Trójki. Pod koniec 2017 Artysta wydał album "Orchestrated", na którym przedstawił swoim wielbicielom najważniejsze utwory ze swojej kariery zaaranżowane na orkiestrę. Krążek spotkał się z uznaniem fanów i krytyków.

Bilety w cenie:
125 zł - przedsprzedaż
140 zł - w dniu koncertu

Sprzedaż rozpocznie się 8 lutego 2018 poprzez stronę www klubu Progresja, bileterię Ticketmaster.pl a także we wszystkich salonach empik na terenie Polski.Udostępnij! Tweetnij!