Aktualności

21-02-2018-13:12:18

Taco Hemingway, Rasmentalism i Ralph Kaminski na Orange Warsaw Festival

Udostępnij! Tweetnij!

Taco Hemingway, Rasmentalism i Ralph Kaminski to pierwsi polscy artyści w składzie Orange Warsaw Festival 2018. Do imprezy zostało już tylko 100 dni.

Taco Hemingway fot. Jonasz Tołopiło

Taco Hemingway ubiegły rok zamykał wyprzedanym koncertem na warszawskim Torwarze, ten otwiera ogłoszeniem występu na Orange Warsaw Festival. Może to jeszcze nie jest ten posąg, który ma mu wystawić miasto, ale bardzo wyraźny sygnał, że Warszawa uwielbia Taco. Ewidentnie z wzajemnością. Od trzech lat dostarcza nam materiału do słuchania, tańczenia, cytowania i dyskutowania. Najpierw koncepcyjny "Trójkąt Warszawski", później zmieniająca reguły gry "Umowa o dzieło" i wreszcie nieco bardziej osobisty "Wosk", będący podsumowaniem szalonych dwóch lat, w których stał się jednym z najpopularniejszych artystów w tym kraju. W listopadzie 2016 roku, w ten sam sposób, do którego zdążył nas przyzwyczaić - czyli z zaskoczenia - pojawił się długo oczekiwany, pełnowymiarowy album artysty, "Marmur". I kiedy wydawało się, że Taco na jakiś czas zniknie, w lipcu 2017 raper ponownie zaskoczył słuchaczy, tym razem EP-ką pod tytułem "Szprycer". Ogromne zainteresowanie zostało spotęgowane gościnnym udziałem Filipa w numerze "Nowy Kolor" Otsochodzi, pewnie najszerzej komentowaną zwrotką w polskim rapie od wielu lat. W wypadku Taco Hemingwaya nie znasz dosłownie dnia ani godziny, więc zachowajcie czujność, ale bądźcie pewni, że w pierwszy weekend czerwca usłyszycie go na Służewcu.

"Wystarczy matma - talent i praca dają hajs". I choć ten wers usłyszycie dopiero na najnowszej płycie duetu Rasmentalism, to trudno oprzeć się wrażeniu, że przyświecał im przy powstawaniu pozostałych pięciu. I umówmy się, hajs wszyscy rozumieją jako pewien wyznacznik sukcesu, a nie środek sam w sobie. Bo Ras i Ment konsekwentnie, bez chodzenia na skróty i zawsze z dużą dawką ironii odnajdują w polskim hip-hopie miejsce dla siebie - gdzieś miedzy inteligencją, refleksją i zabawą, szerokim łukiem obchodząc moralizatorskie mielizny. Dokładnie dziesięć lat temu ukazywał się ich debiutancki materiał "Dobra muzyka, ładne życie", potem przyszedł kontrakt z wytwórnią Asfalt, premiera przełomowego materiału "Za Młodzi na Heroda", a dziś świętują sukces świeżo opublikowanej płyty "Tango", na której opowiadają miejską historię miłosną zamkniętą w 11 częściach. W tej opowieści ważną rolę spełniają goście, chyba dawno nie dobrani z takim wyczuciem i klasą - Rosalie, Taco Hemingway, Otsochodzi czy Vito z Bitaminy.

Od momentu wydania pod koniec 2016 roku debiutanckiego albumu "M O R Z E" kariera Ralpha Kaminskiego rośnie wprost proporcjonalnie do miesięcy dzielących nas od premiery płyty. Im dalej tym popularniej. Ralph to ultrazdolny wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, tworzący autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, studiował również na Muzycznym Uniwersytecie CODARTS w Rotterdamie. Artystycznie związany także z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Znajdujące się na płycie utwory to spójny, bardzo osobisty materiał, stworzony w całości przez Kaminskiego. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty.

Udział do tej pory potwierdzili Dua Lipa, Sam Smith i LCD Soundsystem, a także Florence & The Machine, Tylera, The Creatora i Dua Lipa.

W sprzedaży są bilety i karnety Regular Tickets w kilku opcjach, w tym także bilety w promocyjnych cenach dla klientów Orange i specjalne pakiety na Orange Warsaw Festival i Open'er Festival Powered by Orange. Szczegółowy cennik na Orangewarsawfestival.pl.

Regular Tickets dostępne od 15.12.2017 do 22.05.2018 lub do wyczerpania puli biletów.
Karnet 2 dni - 399 zł
Karnet 2 dni z 15% rabatem dla Klientów Orange - 339 zł
Bilet jednodniowy - 229 zł
Bilet jednodniowy z 15% rabatem dla Klientów Orange - 195 złUdostępnij! Tweetnij!