Aktualności

28-02-2018-10:44:39

Lena Dunham przeprasza Donalda Glovera za rolę w "Dziewczynach"

Udostępnij! Tweetnij!

Lena Dunham czuje się winna z powodu roli jaką Donald Glover zagrał w jej serialu "Dziewczyny".

Donald Glover fot. FX Networks

Donald Glover w serialu "Dziewczyny" zagrał epizodyczną postać czarnoskórego chłopaka Hannah (Lena Dunham). Bohater był dodatkowo Republikaninem. Gdy po krótkiej releaji doszło do rozstania bohater Donalda Glovera skomentował to głosem Hannah: "Jestem biała dziewczyną z Nowego Jorku i będę chodzić z czarnym chłopakiem i razem pojedziemy do niebezpiecznych części miasta".

Donald Glover, który jest znany także jako raper Childish Gambino, w wywiadzie dla "New Yorkera" stwierdził, ze dostał tę role pod wpływem krytyki jaką spotkał serial. Produkcja była negatywnie komentowana z powodu braku jakichkolwiek bohaterów z mniejszości.

- Napisałam do Donalda z przeprosinami mając nadzieję, że nie poczuł się symbolicznie wykorzystany - mówi Lena Dunham. - Odpowiedział w typowy dla siebie sposób: "Nie wracajmy do błędów przeszłości. Skupmy się na tym co przed nami".

Donald Glover na początku XX wieku był scenarzystą "Rockefeller Plaza 30". Tina Fey przyznała, że został zatrudniony gdyż ze względu na fundusz dla mniejszości jego praca kosztowała znacznie mniej.

Donalda Glovera już wkrótce zobaczymy w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" jako Lando Calrissiana. Muzyczny dorobek artysty zamyka album "Awaken, My Love!" z 2016 roku.Udostępnij! Tweetnij!