Aktualności

05-03-2018-15:19:32

Michael Sheen chce obniżki pensji, Natalie Imbruglia go wspiera

Udostępnij! Tweetnij!

Znany z serialu "Masters Of Sex" Michael Sheen zgodzi się na obniżenia pensji dla mężczyzn, jeśli tylko kobiety dostaną tyle samo.

Michael Sheen fot. UIP

Michael Sheen wziął wczoraj w Londynie udział w imprezie March4Women poświęconej równouprawnieniu.

- Musimy to ustalić raz na zawsze - mówi Michael Sheen. - Niezależnie od pracy jaką wykonujesz, niezależnie od tego w jakim biznesie pracujesz pensja dla ludzi wykonujących te same obowiązki musi być taka sama. W tej chwili jest dobry moment by poruszyć te kwestie, ale musimy zrobić wszystko by nie był to tylko moment. By stało się to powszechną zasadą.

Dyskusję o równouprawnieniu, szczególnie w przemyśle rozrywkowym, nabrały nowej energii po tym jak wyszła na jaw informacja, że za dodatkowe zdjęcia do filmu "Wszystkie pieniądze świata" Mark Wahlberg zarobił 1,5 miliona dolarów, a jego partnerka - czterokrotnie nominowana do Oscara Michelle Williams, za tę samą pracę (oboje spędzili na planie tyle samo dni) dostała niespełna tysiąc dolarów.

Po nagłośnieniu sprawy Wahlberg postanowił przekazać 1,5 miliona dolarów na rzecz ruchu Time's Up i zrobił to w imieniu Michelle Williams. Ponadto firma WWE, która reprezentuje Wahlberga, Williams i reżysera Ridleya Scotta, zapowiedziała darowiznę w wysokości 500 tysięcy dolarów.

O równouprawnieniu mówiła wczoraj także laureatka Oscara Frances McDormand.

Poza Michaelem Sheenem w wydarzeniu March4Women uczestniczyli także burmistrz Londonu Sadiq Khan, praprawnuczka sufrażystki Emmeline Pankhurst, Helen Pankhurst, aktorka Anne Marie-Duff oraz piosenkarka Natalie Imbruglia.Udostępnij! Tweetnij!