Aktualności

05-03-2018-18:26:08

Strachy na Lachy prezentują "Obłąkany obłok"

Udostępnij! Tweetnij!

"Obłąkany obłok" to nowy klip grupy Strachy na Lachy.

Strachy na Lachy fot. Adam Polański

Utwór pochodzi z płyty "Przechodzień o wschodzie", która ukazała się we wrześniu 2017 roku. Po świetnie przyjętych piosenkach "Twoje motylki" i "Co się z nami stało" Strachy na Lachy prezentują kolejną odsłonę tej płyty. "Obłąkany obłok" to liryczny utwór, w którym metaforom Grabaża towarzyszy wyrazisty akompaniament zespołu. W utworze pojawia się także głos itmisslilly - Kasi Golomskiej, młodej wokalistki, znanej z zespołu Lilly Hates Roses. Jej subtelny głos w połączeniu z charakterystycznym wokalem Grabaża buduje niezwykły, intymny nastrój.

Całość ilustruje teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka - pojawiają się w nim Grabaż i itmisslilly, a zdjęcia dwóch skrajnie odmiennych krajobrazów budują oryginalną historię miłosną.

Płyta "Przechodzień o wschodzie" jest pierwszą od 4 lat premierą grupy Strachy na Lachy. Na albumie znajduje się dużo rytmicznych melodii, sporo
tanecznych rytmów i akustycznych brzmień. Nie zabrakło też utworów ostrzejszych, rockowych, elementów elektronicznych, a także inspiracji znanych z wcześniejszych płyt formacji. Tak eklektyczny album zaskakuje swoją spójnością, a towarzyszące muzyce teksty Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego, laureata Paszportu Polityki, uderzają swoją poetyckością.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!