Aktualności

20-04-2018-11:58:11

The Raven Age rozgrzeje przed Killswitch Engage

Udostępnij! Tweetnij!

Z uwagi na duże zainteresowanie koncertami Killswitch Engage, grupa odwiedzi nas w tym roku aż dwa razy: pierwszy koncert 14 czerwca odbędzie się w Krakowie, a parę dni później, 19 czerwca, grupa zagra w Warszawie. W roli supportu pojawi się ekipa The Raven Age.

The Raven Age fot. Archiwum zespołu

Grupa The Raven Age powstała w 2009 roku z inicjatywy George'a Harrisa i Dana Wrighta. Pięć lat później ukazała się ich EP-ka "The Raven Age" z czterema utworami utrzymanymi w konwencji melodyjnego heavy metalu, która osiągnęła nawet szczyt zestawienia Hot New Releases. W marcu 2017 roku premierę miał ich debiutancki album zatytułowany "Darkness Will Rise".

Zespół Killswitch Engage powstał w 1999 roku po rozpadzie zespołów Overcast i Aftershock. Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista Jesse Leach, gitarzyści Joel Stroetzel i Adam Dutkiewicz, basista Mike D'Antonio i perkusista Justin Foley.

Na koncie mają wiele prestiżowych nagród i nominacji m.in. nagrodę Grammy i Złote Płyty. Wydali 7 albumów studyjnych i DVD z zarejestrowanym koncertem "(Set This) World Ablaze". Ich ostatni album "Incarnate" jest dostępny od 11 marca 2016 roku.Udostępnij! Tweetnij!