Aktualności

29-04-2018-17:43:47

Questlove chodzi w koszulce z napisem "Kanye nie dba o czarnych"

Udostępnij! Tweetnij!

Questlove, lider The Roots, nie pozostał obojętny na poparcie Donalda Trumpa przez Kanye Westa.

The Roots fot. Universal Music Polska

Kanye West w ostatnich dniach wyrażał się w ciepłych słowach o prezydencie Trumpie, za co zresztą został przez prezydenta pochwalony. Nie wzbudziło to zachwytów wśród innych muzyków. Questlove, lider The Roots, wyprodukował koszulkę z komentarzem. Artysta wystąpił w niej podczas koncertu Peace And Justice w Montgomery w Alabamie. Napis na podkoszulku brzmi "Kanye Doesn't Care About Black People".

Hiphopowa grupa The Roots działa od początku lat 90. XX wieku. Zespół, którego liderami są Questlove i Black Thought wydał kilkanaście płyt. Ostatnia z nich to "...And Then You Shoot Your Cousin". Od 209 roku The Roots są oficjalną kapelą w programie "Late Night with Jimmy Fallon".

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn "Time" dwukrotnie zamieścił go na liście "100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie" - w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego dorobek zamyka album "The Life of Pablo" z lutego 2016 roku.

https://www.instagram.com/p/BiHhZmAHbcP/


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: , the roots