Aktualności

29-06-2018-13:44:32

T.I. i Keegan-Michael Key opowiadają sprośne żarty

Udostępnij! Tweetnij!

T.I. i Keegan-Michael Key dołączyli do obsady biograficznego filmu "Dolemite Is My Name", którego bohaterem jest komik Rudy Ray Moore.

T.I. fot. Warner Music Poland

Rudy Ray Moore pracował w latach 70. w sklepie płytowym w Hollywood. To właśnie tutaj jeden ze stałych bywalców opowiadał mu pikantne historie sutenera imieniem Dolemite. Moore zainspirowany opowieściami sam stworzył fikcyjna postać alfonsa i zaczął wydawać płyty z opowieściami o nim. Ze względu na wulgarność i obsceniczność płyt nie można było sprzedawać w sklepach, ale mimo to cieszyły się ogromnym powodzeniem w podziemiu. Za pieniądze, które Moore zarobił na płytach udało mu się nakręcić film "Dolemite", który stał się klasykiem gatunku blaxploitation.

W roli głównej wystąpi Eddie Murphy. Oprócz niego w filmie pojawią się Wesley Snipes, Craig Robinson, Mike Epps, Titus Burgess oraz Da'Vine Joy Randolph. Teraz dołączyli Keegan-Michael Key oraz raper, a ostatnio częściej aktor T.I. Keegan-Michael Key zagra Jerry'ego Jonesa, autora sztuk, którego Rudy Ray Moore namówił do napisania scenariusza do filmu "Dolemite".

Scenariusz napisali Scott Alexander i Larry Karaszewski, którzy odpowiadają za takie filmy jak "Wielkie oczy", "Ed Wood" cz "Skandalista Larry Flynt".

T.I., który naprawdę nazywa się Clifford Harris Jr., to pochodzący z Atlanty hiphopowy artysta. Razem z Robinem Thicke i Pharrellem Williamsem wylansował przebój "Blurred Lines". Wydany w 2008 roku album rapera "Paper Trail" dwukrotnie pokrył się platyną. Ostatnia płyta muzyka, "Paperwork", ukazała się w październiku 2014 roku.

Keegan-Michael Key grał ostatnio w serialu "Friends from College".


Udostępnij! Tweetnij!