Aktualności

10-10-2018-15:27:29

Nile Rodgers jest trzeźwy w Abbey Road

Udostępnij! Tweetnij!

Nile Rodgers and Chic opublikowali teledysk do piosenki "Sober".

Nile Rodgers fot. Archiwum Artysty

Klip został nagrany w legendarnych studiach Abbey Road. Nile Rodgers właśnie tam z pomocą nauki był w stanie zgłębić tajemnicę tego jak powstaje doskonała piosenka. W klipie występują Craig David oraz raper Stefflon Don. Za reżyserię klipu odpowiada Giorgio Testi.

Kompozycja "Sober" pochodzi z nowego albumu grupy Nile Rodgers and Chic. Album, który ukazał się 28 września nosi tytuł "It's About Time". Nagrania gotowe były już jaki czas temu, ale Nile Rodgers, lider Chic, postanowił wstrzymać się z publikacją materiału.

- Gdy umarł Prince, miałem wrażenie, że zostałem podwójnie rażony piorunem - wspomina Rodgers. - Nie mogłem w 2016 roku wydać płyty o radości życia, kiedy odeszło tylu bliskich mi ludzi.

Oficjalnym singlem z płyty był "Till the World Falls", w którym udzielają się Anderson .Paak, Vic Mensa, Mura Masa i Cosha.

Chic to amerykańska formacja grająca disco, funk i soul. Największe sukcesy odnosiła pod koniec lat 70. Wśród przebojów ma "Dance, Dance, Dance (Yowsah, Yowsah, Yowsah)", "Everybody Dance", "Le Freak", "I Want Your Love", "Good Times" i "My Forbidden Lover". W 2017 roku zespół po raz 11. został nominowany do wprowadzenia do Rock and Roll Hall of Fame. Poprzedni album Chic to wydany w 1992 roku "Chic-Ism".Udostępnij! Tweetnij!