Aktualności

05-11-2018-17:12:22

A-ha powraca do Polski

Udostępnij! Tweetnij!

Grupa A-ha zagra 18 listopada 2019 roku na Torwarze w Warszawie.

A-ha flot. Archiwum

A-ha jest symbolem lat 80. W swojej twórczości zespół miesza elementy synth popu, rocka oraz popu. Debiutancki album "Hunting High And Low" otwiera największy przebój grupy - "Take On Me". Popularność singla miała również spory wpływ na odbiór całego wydawnictwa oraz liczbę sprzedanych egzemplarzy. Do tej pory rozeszło się ponad dziesięć milionów kopii albumu, który uczynił z członków zespołu A-ha gwiazdy światowego formatu, a Magne Furuholmen, Morten Harket oraz Paul Waaktaar-Savoy na stałe wpisali się w historię muzyki.

Na fali popularności grupa wydała drugi album "Scoundrel Days", który był rewoltą stylistyczną i pokazem rockowego pazura. W 1988 roku muzycy posiadali już tak dużą renomę, że poproszono ich o skomponowanie piosenki tytułowej do kolejnego filmu o przygodach Jamesa Bonda: "W obliczu śmierci". Warto odnotować, że był to jeden z niewielu przypadków w historii filmowej serii, kiedy za stworzenie utworu bądź jego wykonanie, odpowiedzialny był artysta spoza Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii. Utwór ten znalazł się na trzecim longplayu A-ha "Stay on These Roads".

Dziś norweski zespół ma już na koncie dwanaście albumów studyjnych, miliony sprzedanych płyt, tysiące koncertów i niezapomniane przeboje. Doskonale znają ich również polscy fani. Ostatni raz w naszym kraju byli w 2009 roku, gdzie również w listopadzie zagrali dla dziesięciotysięcznej publiczności na otwarciu Atlas Areny.

Trio nie boi się powracać do swojego debiutu i 18 listopada w warszawskim Torwarze wystąpią pod szyldem "A-ha play hunting high and low live". Podczas koncertu zespół sięgnie również po największe hity z przekroju całej kariery.

Otwarta sprzedaż biletów rozpocznie się 9 listopada 2018 roku.Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: A-ha