Aktualności

11-01-2019-13:30:57

Mela Koteluk rusza w trasę Migawka '19

Udostępnij! Tweetnij!

Mela Koteluk wyrusza na wiosnę w trasę koncertową Migawka '19.

Mela Koteluk fot. Parlophone Music Poland

"Migawka" to trzecia płyta Meli Koteluk, a zapowiedziały ją single "Odprowadź" i "Ogniwo". Po jesiennych koncertach w zasiadanych salach filharmonii i teatrów, Mela wyrusza w wiosenną trasę Migawka '19 i tym razem nowy materiał zaprezentuje w klimatycznych klubach i podczas festiwali muzycznych. Pierwsza tura koncertów obejmuje takie miasta jak m.in. Gdańsk, Warszawa i Łódź

Trasa koncertowa Migawka 19. Bilety dostępne TUTAJ.
16.03 / Kraków / Klub Studio
7.04 / Gdańsk / Stary Maneż
14.04 / Katowice / MCK
26.04 / Warszawa / Klub Stodoła
27.04 / Poznań / Enea Spring Break
28.04 / Łódź / Klub Wytwórnia
2.05 / Wrocław / 3-Majówka

"Migawka" ukazała się 9 listopada 2018 roku i stanowi 11 utworów które powstały z dala od codziennego zgiełku. Artystka porusza na płycie trzy ważne obszary codziennego doświadczenia – miłości, wolności i śmierci. Autorką wszystkich tekstów jest Mela, muzyka powstała w kolektywie – odpowiada za nią cały zespół. Producentem płyty jest Marek Dziedzic.

Muzycznie album jest swego rodzaju eksperymentem – wszystkie utwory zostały nagrane na poziomie 432 herców. To częstotliwość charakterystyczna dla dźwięków natury - szumu drzew i fal, śpiewu ptaków. To strój nieco cichszy i łagodniejszy dla ucha. Odniesienia do przyrody są spójne ze stylem życia Meli – tam znajduje inspiracje do pracy twórczej.

- Można powiedzieć, że "Migawka" to organiczny album – dający oddech wtedy, gdy jesteśmy przebodźcowani nadmiarem informacji spływających do nas każdego dnia i co do których nie mamy pewności, że są w ogóle prawdziwe - mówi Mela Koteluk. - Ten album, także poprzez tematy, jakie na nim poruszam i z którymi zmierzyłam się po swojemu, jest na pewno bardziej świadomy.

Dwie poprzednie płyty "Spadochron" i "Migracje" zdobyły status podwójnie platynowych płyt.

Udostępnij! Tweetnij!