Aktualności

15-01-2019-14:44:49

Brian May gra solówkę z "Bohemian Rhapsody"

Udostępnij! Tweetnij!

Brian May wrzucił do sieci filmik, gdy po raz pierwszy zagrał dla obsady filmu "Bohemian Rhapsody".

Rami Malek fot. GK Films

Brian May gra solówkę do "Bohemian Rhapsody", a obok niego stoi jego filmowy odpowiednik Gwilym Lee.

- Gdy kręcono tę scenę akurat byłem w pobliżu - napisał Brian May na Instagramie. - Gwilym poprosił mnie żebym zagrał solówkę. Co myślicie jak mi poszło? Na pewno nie tak dobrze jak Gwilymowi. To wykształcony artysta.

Niedawno piosenka "Bohemian Rhapsody" została najczęściej pobieraną cyfrowo kompozycją z XX wieku, a film "Bohemian Rhapsody" pobił inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu "Mamma Mia". Jeśli chodzi o stricte muzyczne biografie najwyżej do tej pory znajdował się film "Straight Outta Compton" opowiadający o grupie N.W.A.

W roli głównej w "Bohemian Rhapsody" występuje znany z serialu "Mr. Robot", Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Udział potwierdzili także Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen.

Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo". Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.
Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: Brian May