Aktualności

09-02-2019-23:49:00

Posłuchaj nowego singla zespołu Coma

Udostępnij! Tweetnij!

Zespół Coma opublikował pierwszy utwór zapowiadający najnowszy studyjny album. Płyta "Sen o Siedmiu Szklankach" ukaże się w marcu.

Okładka albumu

Piosenka nosi tytuł "Fantazja" i jest jedynym autorskim utworem, który znajdzie się na płycie. Okładkę albumu publikujemy obok.

"Spore było nasze zaskoczenie kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa” odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty jak i muzyka z tych kawałków to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów," czytamy w informacji na temat premiery albumu.

Promując wydawnictwo Coma rusza w trasę koncertową. "To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki. Na koncertach oprócz seta z piosenkami takimi jak „Meluzyna”, „Z Poradnika Młodego Zielarza” „Pi i Sigma” (Przybysze z Matplanety), „Fantazja”, „Pożegnanie z Bajką”, „Ratujmy Kosmos”, „Czemu Nas Tam Nie Ma” i inne, będzie również można usłyszeć tradycyjny repertuar zespołu". Bilety na wydarzenia są już dostępne w sprzedaży - tutaj.

Coma to jedna z najpopularniejszych rockowych formacji na polskiej scenie. Pochodząca z Łodzi ekipa zasłynęła singlami "Spadam" i "Leszek Żukowski". Poprzedni, mający platynowy status tzw. "Czerwony album" pochodzi z października 2011 roku (zestaw doczekał się anglojęzyczna wersji "Don't Set Your Dogs On Me" w 2013 roku).

Na koncie mają 6 Fryderyków i 6 utworów, które dotarły do top 10 Listy Przebojów Trójki, w tym numer 1 "Los cebula i krokodyle łzy". Ich dyskografie zamyka wydany w 2017 roku album "Metal Ballads vol. 1".


Sprawdź i kup bilet:źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: coma