Aktualności

27-02-2019-08:53:55

Taco Hemingway i WhoMadeWho na płycie Catz 'n Dogz

Udostępnij! Tweetnij!

29 marca ukaże się płyta "Friendship" Catz 'n Dogz. Wśród gości są Taco Hemingway, Rosalie., WhoMadeWho i Jono McCleery.

Catz 'n Dogz fot. Yonathan Baraki

Catz ’n Dogz na najnowszym krążku "Friendship" celebrują przyjaźń, miłość i dobre życie. Polscy producenci, didżeje, właściciele wytwórni Pets przez lata zapracowali na uznanie na międzynarodowej i rodzimej scenie muzyki tanecznej. Ich zaproszenie do współpracy na "Friendship" przyjęli tak znakomici goście jak uwielbiani u nas WhoMadeWho, znany z płyt dla Ninja Tune - Jono McClerry, a także rodzime gwiazdy: Rosalie. i Taco Hemingway.

Duet tworzony przez Wojtka Tarańczuka i Grzegorza Demiańczuka długi czas był lepiej znany bywalcom nowojorskich, londyńskich czy berlińskich klubów niż polskim słuchaczom. Ich pozycję na międzynarodowej scenie potwierdza entuzjastyczne przyjęcie najnowszego singla "New Love", który zachwycił takie sławy BBC jak Annie Mac czy Pete Tong. Na antenie londyńskiej stacji piosenkę wielokrotnie prezentowano w cyklu "the hottest record in the world". W ostatnim czasie jednak Catz ’n Dogz docenili także rodzimi miłośnicy muzyki tanecznej - częste wizyty w polskich klubach i doskonały występ na Audioriver przysporzyły im oddanych fanów.

Catz ’n Dogz za sprawą muzyki chcą łączyć ludzi i tę zasadę wcielają w życie: czy to promując młodych twórców na wydawnictwach Pets Recordings, czy też zapraszając zaprzyjaźnionych muzyków na autorskie płyty. Także na "Friendship" doborowi goście spisali się znakomicie: rozmarzony głos wokalisty i gitarzysty Jamesa Yuilla doskonale pasuje do inspirowanej Hiszpanią kompozycji "There", Zensofly i Maxville świetnie odnajdują się w funkowym "Wave" a długoletni przyjaciel Kiddy Smile i Rouge Mary nawiązują do tradycji wokalnego Chicago house w ekstatycznym miłosnym hymnie "One Plus You". Szaleni Duńczycy z WhoMadeWho nie zawodzą w przebojowym "Never Go Down", a znany z nagrań dla Ninja Tune brytyjski wokalista Jono McCleery rozbudza emocję w hipnotycznym tracku "Would You Believe". Z kolei Eglė Sirvydytė ujmuje folkową delikatnością w piosence "Water".

Polscy goście również tu błyszczą: najciekawszą debiutantka ostatnich lat - Rosalie. zmysłowo i elegancko śpiewa w subtelnej kompozycji "Mind" zaś gwiazda hiphopowej sceny Taco Hemingway zaskakuje, brawurowo rapując po angielsku w "Yi Fang".

To album buzujący emocjami i szczery, który efektownie dowodzi, że przeciwieństwa się przyciągają. Yin i Yang, Catz ’n Dogz, Greg i Voitek - po niemal dekadzie spędzonej w Berlinie, dziś mieszkają w różnych miastach, żyją w innych rytmach, a jednak ich przyjaźń rozkwita silniej niż kiedykolwiek wcześniej, znajdując artystyczną kulminację na "Friendship".


Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: