Aktualności

25-03-2019-16:27:26

W Chinach nie wiedzą, że Freddie Mercury był biseksualny

Udostępnij! Tweetnij!

W Chinach pojawiła się solidnie ocenzurowana wersja oscarowego przeboju "Bohemian Rhapsody".

Freddie Mercury fot. Universal Music Polska

Samo dopuszczenie filmu do dystrybucji w Chinach było pewnym zaskoczeniem. Teraz jednak okazuje się, że cenzorzy postarali się by w filmie nie znalazły się żadne wzmianki dotyczące skłonności seksualnych Freddiego Mercury'ego, a także żadne sceny, gdzie wspominane są narkotyki a także diagnoza AIDS.

Przykładowo cała scena, w której Freddie Mercury tłumaczy swojej ówczesnej dziewczynie Mary Austin swoje skłonności została wycięta. Tym sposobem widzowie nie wiedzą czemu para się rozstała. Homoseksualne konotacje zostały przez chińskich cenzorów potraktowane tak ekstremalnie ze wycięto nawet scenę, w której Freddie Mercury podczas koncertu wsadził sobie stojak na mikrofon w pachwinę.

W roli głównej w "Bohemian Rhapsody" występuje Rami Malek. Partnerują mu Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Poza nimiw biografii grają Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen. Akcja filmu skupia się na okresie od założenia legendarnego zespołu, aż do koncertu Live Aid w 1985 roku.

Queen to legendarny zespół rockowy, mający na koncie ponadczasowe hity jak "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo". Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań związanych z AIDS.

Film "Bohemian Rhapsody" odebrał cztery Oscary, w tym tę dla najlepszego aktora, Rami Maleka.Udostępnij! Tweetnij!