Aktualności

02-06-2019-21:19:00

Apple zamyka iTunes. Szykują się duże zmiany!

Udostępnij! Tweetnij!

O tym, że Apple przymierza się do wygaszenia iTunes mówiło się od lat. Sprzedaż muzyki w serwisie z roku na rok jest coraz mniejsza, a jej znaczenie w budowaniu popularności utworów coraz bardziej znikome. Przed nami kolejna muzyczna rewolucja.

Pojawienie się iTunes zmieniło sposób działania przemysłu muzycznego. Zaczęto odchodzić od kupowania płyt na nośnikach CD i przerzucono się na kupowanie pojedynczych utworów czy całych płyt, ale w formacie cyfrowym. Dwie dekady temu była to wielka zmiana, ale później pojawiła się kolejna możliwość - słuchanie utworów w serwisach streamingowych i wykupywanie abonamentów, lub korzystanie z darmowego dostępu.

iTunes ma zostać zastąpiony przez aplikacje - do podcastów, tv oraz muzyki. W tej ostatniej, oprócz już funkcjonującego Apple Music pojawi się także możliwość kupowania utworów i albumów, z czego słynął iTunes.

Szczegółowe informacje na temat zmian zostaną przekazane podczas konferencji prasowej odbywającej się w ramach Worldwide Developers Conference zaplanowanej na poniedziałek, 3 czerwca.


źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!

TAGI: