Aktualności

06-06-2019-21:07:31

Lech Janerka ma "Wannę na Wawelu"

Udostępnij! Tweetnij!

Lech Janerka opublikował animowany klip do piosenki "Wanna na Wawelu".

Lech Janerka fot. Archiwum

Lech Janerka po 14 latach przerwy prezentuje pierwszy oficjalny singel i teledysk. "Wanna na Wawelu" jest zapowiedzią nowego, długo wyczekiwanego albumu artysty, który ukaże się jesienią tego roku.

"Wanna na Wawelu" to energiczna i przebojowa piosenka, łącząca charakterystyczne dla Janerki brzmienia gitar, wiolonczeli z elementami nowoczesnej elektroniki, za których produkcję odpowiada Bartosz Straburzyński, na co dzień gitarzysta w zespole Lecha Janerki. Utworowi towarzyszy animowany teledysk stworzony przez Rafała Garcarka, który jest autorem wielokrotnie nagradzanego klipu do piosenki "Rower".

Tym razem przedstawiony obraz jest skróconym komentarzem do tego, co w ostatnich latach działo się na rodzimej scenie politycznej i prezentuje migawki wydarzeń szeroko dyskutowanych w polskich mediach i domach. Spektakularny teledysk do "Wanny na Wawelu" śmiało może stanowić powtórkę z najnowszej historii Polski, ale daje też szansę, by każdy interpretował go na własny sposób i doszukiwał się w nim ważnych dla siebie elementów.


Sprawdź i kup bilet:Udostępnij! Tweetnij!