Aktualności

11-06-2019-11:21:00

Sasha Strunin powraca z nowym, jazzowym albumem

Udostępnij! Tweetnij!

Znana przede wszystkim z zespołu The Jet Set, Sasha Strunin powraca z nowym, jazzowym albumem, na którym śpiewa poezję Mirona Białoszewskiego. To jej druga płyta nagrana z udziałem Gary’ego Guthmana.

Okładka albumu

Album zatytułowany "Autoportrety" to międzynarodowy projekt. Sasha zaprosiła do niego amerykańskiego kompozytora i jazzmana Garego Guthmana, który pomógł jej ubrać w język muzyki tę surrealistyczną, przesyconą wewnętrznym rytmem poezję. Dla tej niezwykłej tkanki tekstowej to właśnie jazz okazał się idealnym medium, dając artystom niezliczone możliwości ekspresji. Intymne trio Filipa Wojciechowskiego, z gościnnym, instrumentalnym udziałem samego kompozytora, w naturalny sposób współgra z subtelnym czarem warszawskiego poety. Po przeszło roku wspólnej pracy, powstało dziewięć unikalnych, spójnych kompozycji do wierszy jednego z kultowych twórców XX wieku – Mirona Białoszewskiego składających się na ten koncepcyjny album.

Album składa się z dziewięciu kompozycji napisanych przez Guthmana. Płyta ukaże się 21 czerwca i tego samego dnia odbędzie się koncert w Warszawie - szczegóły można znaleźć tutaj.

1. A jak wrócę

2. Przechyły

3. Noce nieoddzielenia

4. Sztuki piękne mojego pokoju

5. Jedno rano

6. Sen

7. O obrotach rzeczy

8. Któregoś marca

9. Autoportrety

Dyskografię Sashy zamyka wydany w 2016 roku album "Woman In Black". Płytę promował m.in. singiel tytułowy. Płyta była połączeniem swingu oraz rhythm and blues, ale z nowym i ekscytującym brzmieniem odzwierciedlającym czasy teraźniejsze.źródło: Ania/Koncertomania.pl

Udostępnij! Tweetnij!